Wolne ładowanie się pulpitu i programów

Witam

 

Mam problem gdyż, system po zalogowaniu bardzo wolno się ładuje, a właściwie chodzi o programy i cały pasek start czy pulpit. Mija jakieś 5 minut zanim wszystko się załaduje i można normalnie korzystać z komputera. Nie mam nadmiaru programów w autostarcie. Podam info jakie będzie trzeba.

Podaj parametry komputera

Przeskanuj komputer Dr.Web ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe

Wstaw screena z CrystalDiskInfo http://jaist.dl.sourceforge.jp/crystaldiskinfo/59798/CrystalDiskInfo6_0_4-en.exe

Procesor

Intel Core i7-3630QM 

:: Pamięć

8192 MB, DDR3

:: Karta grafiki

NVIDIA GeForce GTX 660M

:: Dysk twardy

Seagate Momentus SpinPoint M8 ST1000LM024, 1000 GB 5400 obr/min

 

Skanowałem już paroma programami i system jest czysty.

 

Screen z programu: http://i.imgur.com/sGsxrAH.jpg

Model płyty głównej? oraz screen z menedżera urządzeń.

Co dokładnie z menadżera urządzeń? Zapomniałem dodać, że to laptop Lenovo Y580, chipset płyty to Intel Panther Point HM76.

Długie ładowanie pulpitu przy starcie zależy najbardziej od przeładowania pulpitu i od uruchamianych aplikacji w autostarcie.

Updatery najwięcej zajmują czasu przy uruchamianiu. Nawet adobe flash player przy uruchomieniu sprawdza aktualizacje, co można zresztą wyłączyć w panelu sterowania, flash player i zakładka zaawansowane.

Ccleaner - opcja narzędzia, autostart i jest po prawej na dole opcja zapisania do pliku tekstowego. Treść się kopiuje i wkleja na np wklej.to, a tu zapodaje linka.

Zsoft uninstaller portable - ustawia się język polski i wybiera z menu plik zapisz. Znowu treść tego pliku kopiujesz itd, dajesz tu linka ze wszystkiego, co masz zainstalowane. http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ Gdybyś chciał wersji instalacyjnej tego programu, to jest niżej tego portable. Program ma też autostart w opcjach narzędzia, ale z autostartu trzeba by zrobić screen i pokazać.

Screen całego menedżera urządzeń, może brakuje jakiegoś sterownika.

Zastosuj się do tego co napisał Bogdan_G pokaż też jak wygląda auto start.

 

Do zarządzana auto startem oraz porządku plików tymczasowych świetny program CCleaner

screena menedżer przykład

Programy: http://wklej.to/yvYSo

Autostart: http://i.imgur.com/34hQyYG.jpg

Menadżer: http://i.imgur.com/ctP9qrv.jpg

Odinstaluj Akamai NetSession Interface, ale dokładnie. Zsoft wyszuka pozostałości, jak i revo. Pobierz OTL i pokaż obydwa logi. W EXTRAS na dole będą ostatnie errory. Tam będzie pisało, jakie aplikacje powodują błędy. Zobaczymy. U Ciebie może być nawet konflikt sterowników, bo nawet jeden z tych ciągów liczbowych w nazwie, to najnowszy sterownik do gier 3D, ale inne przewijają się w w necie, w logach ludzi mających problemy. Stąd obydwa logi, żeby specjaliści się przyglądnęli.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/

OTL.txt - http://wklej.to/OvUTo

Extras.txt - http://wklej.to/64Zk4

 

Akamai usunąłem.

Pozbądź się Gry\SPORE_EP1 (SporeApp.exe)

Napraw błąd usługi telnet serwer http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc732046%28v=ws.10%29.aspx

Czemu mam usunąć plik uruchamiający grę? Po co mi włączony telnet?

W przypadku takich problemów zawsze podejrzane są programy ochronne, a żeby to wykluczyć należy całkowicie odinstalować tego typu oprogramowanie.

Wczoraj na forum był podobny problem i przyczyną był Avast.

Spróbuję odinstalować. A jakiś dobry i darmowy zamiennik dla avasta?

Tryb wyłączony tej usługi powoduje Błąd systemu 1058  Ostatnie błędy w podglądzie zdarzeń, jak i te poprzednie odwołują się do tego błędu.

Darmowych  AV jest dużo, jednak microsoft essentials współpracuje z centrum zabezpieczeń systemu windows i choć np taki comodo więcej oferuje, to najlżejszy i najsprawniejszy jest essentials. Działają wszystkie latki bezpieczeństwa i o to chodzi. Błąd comodo może być bardzo groźny dla systemu. Wprawdzie pierwsze szybkie skanowanie essentialsem trwa dość długo, nawet do godziny czy coś tam, to następne kilka minut i zawsze jest aktualna baza.

Zauważyłem też privatefirewall. Trzeba to wziąć pod uwagę, że jakieś ustawienia do blokowania ruchu sieciowego mogą wywołać konflikt w systemie, Też bym na próbę odinstalował, bo to nie problem zainstalować ponownie ten program free. Essentials świetnie pracuje z zaporą systemową. 

Avast też mógł się pogryźć z privatefirewallem. Konflikt ustawień i priorytetów.

Odinstalowanie avasta nic nie zmieniło.

Patrz na to z drugiej strony: Jeśli przyczyna konfliktów z avastem i nie tylko, może być privatefirewall, czy jego ustawienia, to przecież nie jest problemem odinstalowanie privatefirewalla i powrót do zapory systemowej. Przynajmniej trzeba taką ewentualność sprawdzić. Zapora windows nie jest zła. U mnie latami nic nie puszcza, choć nie mam antywirusa. Jeszcze do tego lekki Essentials, to wypas.