Wolne ładowanie telefonu poprzez port USB w komputerze

@anon17641694 powiem Ci że to by była jakaś alternatywa dla USB 3.0 na łączu PCI żeby dołożyć na istniejącej płyty głównej.

Dzięki za linka.

PCI-Express - to dość duża różnica :slight_smile:

@hindus fakt jest to PCI Express nie jak napisałem PCI :sunglasses:.

Przeglądałem oferty zakupu kontrolera USB 3.0 PCI Express na jednym z portali aukcyjnych, czy na warto / jest sens zakupu takiego kontrolera za 30 zł?. Wówczas ładowanie wspomnianego przeze mnie telefonu będzie szybsze?.

Przewrotnie zapytam… To nie lepiej ładować ładowarką?

@hindus teoretycznie i praktycznie mogę podłączyć i ładować ładowarką. Ale ten czas co pracuje na komputerze to mógł bym od razu ładować telefon :slight_smile: dwa w jednym.

Teoretycznie prawie dwa razy. Oczywiście pod warunkiem ze daje pełny amperaż wynoszacy 900mA bo minimalny to tylko 150 mA. Usb 2 minimalny ma 100 mA

Po prostu nie widzę sensu kupowania dedykowanego kontrolera USB 3.0 tylko po to żeby potencjalnie ładować telefon szybciej…

A czy przy okazji jak by był ewentualnie kontroler USB 3.0 to nie przydał by się do przesyłu danych dla pendrive na USB 3.0?.

Zauważyłem jeszcze że jak ładuje poprzez USB 2.0 telefon to mam dwie wartości - dodatnią i ujemną tak ja na screenie poniżej

Czym to jest spowodowane że ładowanie prądem jest zarówno dodatnie jak i ujemne?.

Oczywiście że tak ale pod warunkiem ze np. twój dysk jest w trakcie operacji odczyt - zapis (kopiowanie) jest w stanie wydusić więcej jak 48 MB/s. USB 3 to około 500 MB/s.

Jak dobrze rozumiem ujemne ładowanie jest wówczas jak dysk jest w trakcje operacji / odczytu?.

Prąd zmienny masz w gniazdku. Baterie są ładowane prądem stałym. To raczej wygląda na opis spadku natężenia

@anon93248178 a spadek natężenia od strony USB czy od strony telefonu?.

A co ci ładuje telefon ? Telefon?
Na porcie USB 2 komputera maksymalne natężenie to 500 mA. Minimalne to 100 mA. Te 100 mA to dla myszy w porcie usb. 500 mA dla prądożerów jak ładowanie baterii.Tak decyduje “kontroler”. Między 100 a 500. Jednocześnie system operacyjny smartfona kontroluje żywotność baterii. Im niższy amperaż ładowania tym dłuższa żywotność baterii ( w teorii)
Nie mam pojęcia co za obrazek wstawiłeś. Nie wiem z czego? Z jakiego programu na smartfonie który kontroluje ładowanie.
To co tam napisane to przewidywany czas zakończenia ładowania baterii i prawdopodobnie obniżenie amperażu w celu przedłużenia jej żywotności.