Wolne logowanie użytkownika + zainfekowany pendrive


(Janekkoscielny) #1

Witam.

Od pewnego czasu zdarza się, że system/konto długo się ładuje (tzn. po wyborze użytkownika czas "wejścia" na pulpit to ok 2-4min) czasem zdarza się, że przez kilka min. jest czarny ekran, a później szybkie zalogowanie na pulpit, a innym razem zamiast czarnego ekranu okno powitalne Windows'a oraz podobny długi czas ładowania. Nie dzieje się to przy każdym uruchomieniu systemu, jest to sporadyczne, ale trochę denerwujące. Ostatnio również na uczelnianym komputerze został wykryty wirus przez ESET NOD32 w pliku "autorun.ini" (dodam, że ok rok temu na tymże pendrivie również dostałem komunikat o wirusie przez Avasta- typ/nazwa wirusa sprzed roku to: VBS.Malware-gen). Pendirve wczoraj skanowałem pendrive Malwarebytes Anti-Malwarezostał i Avastem, programy nic nie wykryły, ale boję się, że sobie nie poradziły i przepuściły wirusa lub też pendrive został zarażony przez mój laptop. Dodatkowo przeskanowałem system przez Malwarebytes Anti-Malwarezostał trybem szybkim- również bez żadnych raportów o niezgodnościach.

System: Windows 7 x64

Logi z OTL z ustawieniami z forum:

OTL http://wklej.org/id/753446/

Extras http://wklej.org/id/753448/

PS. czym najlepiej skanować pendriva, dysk przenośny aby nie było niepożądanych "gości"? Jak zminimalizować ryzyko gdy korzysta się z jednego pendriva na różnych komputerach?

Pozdrawiam

Stern


(djkamil09061991) #2

Możesz podłączyć urządzenia przenośne, pendrivy itp, następnie uzyć USBFixa z opcji DELETION:


(Acorus) #3

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.htmlhttp://www.speedyshare.com/files/30067579/UsbFix.exe

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Janekkoscielny) #4

Po wykonaniu skryptu wyskoczyło okno "System Windows napotkał krytyczny błąd/problem i zostanie uruchomiony ponownie w ciągu minuty. Zapisz wszystkie zmiany." po chwili nastąpił restart systemu. Po zalogowaniu wyskoczyło:

Files\Folders moved on Reboot...

C:\Users\hp\AppData\Local\Temp\FXSAPIDebugLogFile.txt moved successfully.


Registry entries deleted on Reboot...

Nie wiem, czy o to chodziło? Nic innego nie wyskoczyło po restarcie.

Nowy log OTL http://wklej.org/id/753596/

PS. podczas skanowania w OTL też mam podpiąć dysk zewnętrzny/pendrivy?

Raport z USBFix (podpiąłem wszystko, co tylko miałem łącznie z dyskiem przenośnym):

http://wklej.org/id/753599/


(Acorus) #5

W OTL użyj opcji Sprzątanie.W USBFix Uninstall.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Janekkoscielny) #6

Wykonane. To wszystko? Jeśli tak, to dziękuję Ci bardzo za pomoc :slight_smile: