Wolne miejsce a rozmiar na dysku

Witam mam mały dysk jest to 10GB.

Problem polega na tym, że jak kliknę na dysk to pisze ze mam wolnego miejsca 5,2 GB

a jak zaznaczę wszystkie foldery na dysku C - documents,programfiles,windows to pisze, że to zajmuje 1,7 GB (czysty Windows)

indeksowanie wyłączone, hibernacja również, o co możne chodzić?>

zależny mi na zwolnieniu miejsca.

loginek2 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Poprawione.

Pewnie zaznaczasz tylko widoczne pliki.

Na dysku masz jeszcze inne pliki jak np. plik wymiany, które są ukryte.

Pliki te są ukryte żeby niedoświadczony użytkownik nie popsuł przypadkowo systemu.

Pliki ukryte i systemowe są widoczne.

na pewno masz jeszcze foldery Recycled (kosz) oraz System Volume Information (przywracanie systemu) - które mogą zająć ładnych parę giga

do operacji na plikach nie używaj eksploratora, tylko Total Commander’a (oczywiście z włączonym pokazywaniem ukrytych plików)

uruchom też sprawdzanie dysku, może masz błędy które zajmują przestrzeń

Zapomniałem dodać właśnie, że kosz jest wyłączony a przywracanie również. Takie rzeczy już dawno wiem (posiadacz małego dysku : ) )

Zamiast Total Commander’a wystarczy darmowy 7-zip.

Jest również ciekawy mało znany program (przeportowany z Linuksa na Windowsa), który nazywa się Windirsat.

Pokazuje on ładnie graficznie co zajmuje miejsce na dysku.

7-zip do obsługi plików? to jak kopanie tunelu igłą :wink: - da się, ale to mordęga, podobna do eksploratora

jeśli nie TC to jakiś darmowy klon, obojętnie

Windirstat fajny, ale lekko przebajerzony

prostszy i czytelniejszy : http://www.extensoft.com/?p=free_disk_analyzer

No ja polecam Windirstat.

Na dysku C znajduje się też plik który “odpowiada” pamięci wirtualnej. I on także może sporo zajmować.