Wolne nagrywanie nagrywarką HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Siemka. Od paru dni “zwariowała” mi nagrywarka. Gdy nagrywam film na płytę 700MB prędkością 32x i bez weryfikacji czas takiego nagrania to około 12minut, a gdy nagrywam dane, które zajmują około 4,2GB na płytę DVD to czas wynosi (aż strach) ponad 35minut, również samo nagranie bez weryfikacji i to prędkością 12x. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Kilkakrotnie już próbowałem i ciągle tak długo się nagrywa. Co myślicie o tym? Może jak przeinstaluje Nero wszystko wróci do normy? Kompletnie nie wiem o co kaman. HELP

Faktycznie cos nie tak. Staraj się nagrywać na dvd z prędkościa max x4 (przynajmniej dla plików filmowych). Na cd tez z małą. Mam taką samą i w Nero trwa to ok. 15 minut (dvd). Sprawdż sterowniki ASPI Nero w zakładce (powinny byc zielone)

Złączono Posta : 25.04.2007 (Sro) 21:21

Która masz wersję? Aby odinstalowac Nero 7 musisz ściągnąć narzędzie do deinstalacji. Trwa to troche ale odinstaluje wszystko wraz z wpisami do rejestru.

Złączono Posta : 25.04.2007 (Sro) 21:22

Sprawdż też BIOS w nagrywarce. Na http://www.cdrinfo.pl znajdziesz najnowszy.

mam tą nagrywarke i dvd całej DVD 4,5 GB trwa 13 minut prędkością 4x, a 16x idzie około 3-4 min :wink: spróbuj nagrać płytkę ASHAMPOO BURNING STUDIO 6.50 (triala znajdziesz w necie) lub skorzystaj z rad kemada

Moja wersja Nero to 6.6.1.6

jak mówiłem wcześniej spróbuj nagrac inny programem :wink: później kombinuj z biosem nagrywarki itp :slight_smile:

Może to Ci pomoże:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =dma+asapi

Sprawdź tryby pracy dysku i napędów - link dla XP:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Próbowałem zrobić wszystko tak jak tu pisze. Zainstalowałem ASPI

30b1vrl.jpg

Ale pisze DMA off przy nagrywarce DVDRAM :frowning:

48pjpd5.jpg

Teraz nie moge nagrać żadnej płytki. Nawet nie mogę zmienić prędkości nagrywania bo jest nieaktywna (płyta oczywiście czysta wsadzona do nagrywarki :))

Co mam robić?

Tak jak JNJN napisał w swoim poście z linku. Czyli:

Dobra. Odinstalowalem i zainstalowałem ponownie napędy i DMA jest juz ON. Płyta DVD nagrywa się 14 minut prędkością 4x. Tylko nie wiem dlaczego mogę nagrywać tylko prędkością 4x ?! W ogóle nie można zmienić prędkości. Od czego to może zależeć?

A jakim programem nagrywasz? Nero? To może przeinstaluj albo spróbuj innym programem. Wydaje mi się, że to od programu nagrywającego. Jeżeli nie to może wgrać nowy bios do nagrywarki.

od czystej płyty DVD :wink: one mają określoną prędkość zapisu (jest na każdej płycie napisana)

wiesz co dzięki piotrekplay bo naprawde nie wiedziałem. Co ty mówisz?! Naprawde jest napisane? :o

Nagrywam zawsze na płycie TDK DVD+R 1-16x