Wolne nagrywanie - PIONEER DVR-215D

Witam, dzisiaj zakupiłem tak polecaną mi nagrywarkę DVD PIONEER DVR215D. Miała być sama ‘215’ ale nie było na sklepie, a model ‘D’ różni się ponoć tylko tym,że nie obsługuje DVD-ROM. Mniejsza o to. Problem tkwi w strasznie wolnym nagrywaniu płyt. Na zakupionych TDKach i przy wybraniu nagrywania predkośćią 12x nagrywarka zawsze oscyluje w granicach 2,1 - 2,6x. Wybrałem się więc po inne nośniki, ale zawsze to samo ;/ Nie wiem w czym tkwi problem - config to Athlon 2k+, EPOX 8KRAI, 1GB KINGSTON PC3200, WD 160 AAJS (sata), nagrywarka również SATA.

A program do nagrywania to:…?

Próbowałeś na innym?

Próbowałem na Nero 7 i najnowszym Alcoholu 120%

Odinstaluj tymczasowo Alcohol. Potem w menedżerze urządzeń usuń nagrywarkę oraz kanał (jest w kontrolerach), do którego podłączona jest nagrywarka (pewnie działa w trybie PIO). Uruchom komputer ponownie i pozwól, aby system zainstalował je na nowo.

Poszukaj nowego firmwaru o ile nie masz najnowszego.

Firmware jest tutaj: http://www.cdrinfo.pl/hardware/83-Pioneer-DVR-215D

(Instrukcja)

ale wg mnie to powinien być jeden z dalszych kroków szukania przyczyn (podobnie jak nowe ASPI).

OK, nagrywarke usunąłem, a kanał ? nie wiem w którym - Kontrolery IDE ATA czy SCSI/RAID? Btw. czym zaktualizować firmware, bo widze, że mam starszą wersję?

EDIT: NIe doczytałem instrukcji flashowania :stuck_out_tongue: A czy może mieć na to całe działanie fakt, że nie ustawiałem w napędzie żadnej zworki?

http://www.cdrinfo.pl/download2bios.php … baza=biosy

Ściągasz,wypakowujesz,uruchamiasz plik “R215D”.

Firmware zaktualizowany, wciąż nie mogę przekroczyć magicznej bariery 2,4x :confused:

a masz jeszcze gwarancję???

Zobacz, czy w menedżerze urządzeń->kontrolerach IDE ATA/ATAPI, w poszczególnych kanałach (we właściwościach->ustawieniach zaawansowanych) jest urządzenie działające w trybie PIO. Jak jest to usuń ten kanał i zrestartuj komputer.

To niech wymienią Ci nagrywarkę w sklepie na inny model,sprzedali towar albo uszkodzony albo niezgodny z opisem.

A ile czasu nagrywa Ci całą płytę DVD?

Bo ja mam podobny problem z moją nagrywarką. To jakiś Philips w laptopie. Dawniej nagrywała dobrze, a ostatnio nagrywałem dwie płyty i każdą nagrywała około 1,5h. Używam Brasero na Ubuntu 8.04.1

Laptop jak laptop. nawet prawidłowo nagrywające długo nagrywają

nagrywarka ma 2 lata gwarancji - dziś kupiona… A nie będą robili problemu, jeżeli zdążyłem już zaktualizować firmware?

Raczej nie, ale sprawdziłeś to co poprzednio napisałem?

Owszem nagrywał wcześniej dłużej niż nagrywarka w stacjonarnym kompie, ale bez przesady, nie półtorej godziny.

cosik_ktosik: tak, sprawdziłem - wszędzie DMA jest. Czyli co, radzicie iść ją wymienić?

Sprawdź na innym kompie(u kolegi np.) spróbuj jeszcze zamienić kolejność w jaką żeś wpiął dysk i buner’a na mobo.

Nie zabardzo mam gdzie indziej sprawdzić, ze wzgledu na jej interfejs (S-ATA). Kumple mają już raczej zabytkowe komputery ;/