Wolne nagrywanie płyt dvd


(Compaq9999) #1

witam!

nie dawno kupiłem nagrywarke na allegro, dokładnie

na początku było ok nagrywało z dobrą prędkością, ale ostatnio coś jest nie tak, chyba 4 płyty nagrywało przez 40 minut prędkością 1 ! myślałem że to przez płyty, ale dzisiaj nagrywałem płyte 16x i to samo, co to może być? nagrywarka walnięta?

003fca9975834acc.jpg


(system) #2

Raczej...

Masz jeszcze na nią gwarancję?? Bo na aukcji jest napisane, że ma 30 dni, a to dość dziwne przy NOWYM sprzęcie... :o Troszkę podejrzane...


(Compaq9999) #3

a moze jeszcze jakies pomysły? mam jeszcze 7 dni, ale nie jestem pewien czy to problem z sprzetem


(Jacek Bydgoszcz) #4

Sprawdź w menadżerze urządzeń w kontrolerach IDE ATA /ATAPI czy masz tryb transferu ustawiony na DMA.


(system) #5

A jeśli nie jesteś zabardzo obeznany, albo to nic nie da, to spróbuj na innym kompie tą nagrywarkę :mrgreen: .


(Compaq9999) #6

3387bc3c7ff4577c.jpg

tzn które dokładnie? i jak wejde w właściwości to co dalej?


(Hrabia08) #7

Czy wypalasz Płyty Nero 7 ? Jeśli tak to sprubój innym programem bo 7 ma to do siebie że nie lubi wszystkich napędów , zwłaszcza gdy jest ich więcej podpiętych pod taśmę , jeśli wypala na innym programie normalnie i nie ma problemów z prędkością to zastanów się nad uaktualnieniem nero 7 albo jego zmianą . Ile masz pamięci ram, i co oprócz wypalania robisz czy nie blokujesz mu dostępu do pamięci może dlatego ma problemy z prędkością , jakość nośnika też powinna być znośna najlepiej nie kupowane Hipermarketach podróby Płyt :!: ??


(Compaq9999) #8

płyty są ok, kompa nie zamula, 384 ram, tak mam nerosa 7 sprobuje inną wersje


(Jacek Bydgoszcz) #9

Sprawdź podstawowy i pomocniczy.


(Compaq9999) #10

ale gdzie dokladnie sie sprawdza?


(Krzychuu) #11

KapselPL to normalne... Koledzy też mają LG i tak nagrywa. Musisz zrzucić dane na dysk twardy i potem nagrać. ;/ Jak nadal będzie tak wolno to oddaj na gwarancji :stuck_out_tongue:


(Compaq9999) #12

ale u mnie kumple maja tez nagrywarki LG i na wielu forach polecali LG i niegdzie jeszcze sie nie spotkaem żeby płyte 16x nagrywało prędkością 1x!!


(D Kielbania) #13

Dziwne, ja sam mam nagrywarkę LG i jakoś normalnie nagrywa. Uaktualnij nero albo zobacz czy coś Ci nie zamula kompa.


(Compaq9999) #14

zainstalowalem nero 6 i pisalo ze nagrywa predkoscie 16x, niby ok ale i tak nagrywalo 40 minut, a zawsze okolo 15 minut nagrywa...


(Pinio150) #15

a na jakie norsniki(płyty nagrywasz) dane? bo tez wiele od płyt zalezy bardzo dobrze nagrywa sie na markowcyh płytach takich jak Verbatim Sony TDK itp... a jak naj jaki tandetnych płytach nagrywasz to komfor nagrywania maleje :smiley: