Wolne nagrywanie płyt dvd

witam!

nie dawno kupiłem nagrywarke na allegro, dokładnie

na początku było ok nagrywało z dobrą prędkością, ale ostatnio coś jest nie tak, chyba 4 płyty nagrywało przez 40 minut prędkością 1 ! myślałem że to przez płyty, ale dzisiaj nagrywałem płyte 16x i to samo, co to może być? nagrywarka walnięta?

003fca9975834acc.jpg

Raczej…

Masz jeszcze na nią gwarancję?? Bo na aukcji jest napisane, że ma 30 dni, a to dość dziwne przy NOWYM sprzęcie… :o Troszkę podejrzane…

a moze jeszcze jakies pomysły? mam jeszcze 7 dni, ale nie jestem pewien czy to problem z sprzetem

Sprawdź w menadżerze urządzeń w kontrolerach IDE ATA /ATAPI czy masz tryb transferu ustawiony na DMA.

A jeśli nie jesteś zabardzo obeznany, albo to nic nie da, to spróbuj na innym kompie tą nagrywarkę :mrgreen: .

3387bc3c7ff4577c.jpg

tzn które dokładnie? i jak wejde w właściwości to co dalej?

Czy wypalasz Płyty Nero 7 ? Jeśli tak to sprubój innym programem bo 7 ma to do siebie że nie lubi wszystkich napędów , zwłaszcza gdy jest ich więcej podpiętych pod taśmę , jeśli wypala na innym programie normalnie i nie ma problemów z prędkością to zastanów się nad uaktualnieniem nero 7 albo jego zmianą . Ile masz pamięci ram, i co oprócz wypalania robisz czy nie blokujesz mu dostępu do pamięci może dlatego ma problemy z prędkością , jakość nośnika też powinna być znośna najlepiej nie kupowane Hipermarketach podróby Płyt :!: ??

płyty są ok, kompa nie zamula, 384 ram, tak mam nerosa 7 sprobuje inną wersje

Sprawdź podstawowy i pomocniczy.

ale gdzie dokladnie sie sprawdza?

KapselPL to normalne… Koledzy też mają LG i tak nagrywa. Musisz zrzucić dane na dysk twardy i potem nagrać. ;/ Jak nadal będzie tak wolno to oddaj na gwarancji :stuck_out_tongue:

ale u mnie kumple maja tez nagrywarki LG i na wielu forach polecali LG i niegdzie jeszcze sie nie spotkaem żeby płyte 16x nagrywało prędkością 1x!!

Dziwne, ja sam mam nagrywarkę LG i jakoś normalnie nagrywa. Uaktualnij nero albo zobacz czy coś Ci nie zamula kompa.

zainstalowalem nero 6 i pisalo ze nagrywa predkoscie 16x, niby ok ale i tak nagrywalo 40 minut, a zawsze okolo 15 minut nagrywa…

a na jakie norsniki(płyty nagrywasz) dane? bo tez wiele od płyt zalezy bardzo dobrze nagrywa sie na markowcyh płytach takich jak Verbatim Sony TDK itp… a jak naj jaki tandetnych płytach nagrywasz to komfor nagrywania maleje :smiley: