Wolne pobieranie jdownloader

Na początku powiem: Wiem było, ale mimo to nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania problemu.
Mam dość szybkie łącze; Jak miałem win 7 to jdownloader pobierając cokolwiek z yt rozwijał 95% prędkości łącza (coś koło 6000 kbps), od kiedy używam win 10 prędkość ta wynosi, maksymalnie 192kbps - jak ściągam przez przeglądarkę to jest 100%, jak przez jd to dużo wolniej. W.T.F.?
Co zrobić żeby jd pobierał ze 100% lub chociaż 95% prędkości łącza?
Jest tak wolno niezależnie od obciążenia łącza oraz od godziny.
Dodam że nie mam żadnych wirusów, nie pobierają się żadne aktualizacje, więc nie ma nic co by mogło go spowalniać - tak mi się wydaje.

Skoro z przeglądarki ściąga z pełną prędkością to na pewno nie jest to winda internetu.
Jaką masz wersję zainstalowaną 1 czy 2?
Sprawdź czy nie zrobiłeś sobie przypadkiem limitu pobierania u góry po prawej stronie albo w ustawieniach.
Próbowałeś przeinstalować jdownloadera?
Usuwałeś wszystkie jego pliki konfiguracyjne?

A skąd pobierasz? Może zgłasza się z jakimś dziwnym useragentem i druga strona (serwer) nie lubi tego?

Wywaliłem wszystkie pliki jd i zainstalowałem najnowszą wersję - działa tak jak trzeba

Tylko cieszyć się :smiley:D

Serwery YT są względnie szybkie.
Byle czym pobierać.
Nie rozumiem, co znaczy, że ściąganie przez przeglądarkę 100%.- a to konkretnie jaka przeglądarka, jakie rozszerzenia, jak ustawione?
Gdy mam predkość - download 244Mbps, to cieszę się, gdy downthemall dla firefoxa młóci pobieranie z szybkością 10MBs, a nawet 18MBs
Głupie programy do pobierania obliczają wpierw miejsce na dysku, a szybkość pobierania mają przereklamowaną.
Sztuka pobierania zależy jeszcze, czy jakiś antywirus skanuje pobieranie, oraz to, czy przeglądarka skanuje.

Pobieram przez firefofxa z dodatkiem download flash video oraz video download pro - ale te dodatki nie zawsze działają na każdej stronie - dla tego mam 2 dodatki + jd do pobierania całych playlist lub do pobierania innej treści, której nie da się ściągnąć za pomocą przeglądarki.