Wolne pobieranie plików aktualizacji w ubuntu


(barabasz606) #1

Witam, zainstalowałem sobie dzisiaj polski remiks Ubuntu 11.04, robię teraz aktualizację do 11.10 i pobiera mi wszystko z zawrotną prędkością 89.2(jedna z większych szybkości) i chce mi to robić przez ok 5 godzin. Gdybym miał słabego neta to bym się nie przejmował, ale ja mam neta z upc 50 mega!

Coś mam ustawić czy co? bo nie wiem co blokuje mi szybsze pobieranie.


(dragonn) #2

Jeżeli w innych pobieraniach nie ma problem, czy stronach typu speedtest.net to raczej bym zawalił winę na to że po prostu po premierze 11.10 serwery są dosyć obciążone i nie dają radę, zaczekaj parę dni z aktualizacją aż się wszytko unormuje. Albo wgraj od razu 11.10 (obrazy dysków zazwyczaj są na większej ilości serwerów, przez co nie powinno być takich problemów).


(barabasz606) #3

Na speed tescie też jest problem pokazuje mi 1538641678.png, a na windowsie pokazuje mi 50 mega. Mam internet po kablu.


(dragonn) #4

http://www.ubuntugeek.com/how-to-disabl … buntu.html i powiedz mi jak łączysz się z netem? Wi-fi, kable czy inaczej.


(barabasz606) #5

ipv6 mam na ignoruj,jeżeli o to chodzi. Mam po kablu z modemu thomsona, który upc daje.


(dragonn) #6

http://www.ubuntugeek.com/how-to-change … linux.html jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, sprawdź jakoś jakie MTU masz na Win (poszukaj w google jak to zrobić) i ustaw tą samą wartość na ubuntu.


(barabasz606) #7

Na windowsie standardowo mtu jest na 1500, więc ustawiłem tyle samo na ubuntu, ale nic to nie dało. Ściągnę dzisiaj porostu nowy obraz i zainstaluje jeszcze raz, tak będzie najszybciej.


(Chillout) #8

Normalka, przy moich 4mb/s ubuntu aktualizowało mi się ponad 3 godziny.

Świeża instalacja jest najlepszym rozwiązaniem.


(system) #9

Czy to normalne w ubuntu? A w innych dystrybucjach też jest to zjawisko?


(marcin82) #10

Nie - nie ma to związku z Ubuntu ani żadną inną dystrybucją … Wszystko zależy od obciążenia serwerów na daną chwilę. Instalator niektórych dystrybucji już przy instalacji konfiguruje repozytoria dla mirrorów najbliżej położenia (kraju) użytkownika.


(system) #11

To już też zmieniałem serwer dla Polski i serwer główny… i nic nie dało


(Rosiak112) #12

Ubuntu przez unity zyskało znaczną popularność, coraz więcej użytkowników zaczyna korzystać z ubuntu (widać to choćby po komentarzach w centrum oprogramowania)

Po prostu serwery są przeciążone, poczekajcie kilka dni, i wtedy prędkość na pewno będzie szybsza, u mnie tak było :slight_smile:

Aż miło spojrzeć jak do centrum oprogramowania trafia co dziennie nowa dawka softu :slight_smile: - Widać developerzy też zainteresowali się ubuntu.