Wolne pobieranie plików na Win7; na Win XP działa poprawnie

Bry.

Wahałam się pomiędzy działem “Siecie” a “OS Windows 7”, więc jeśli popełniłam błąd, ładnie proszę o przeniesienie do prawidłowego działu. Ale do rzeczy.

Od kilku dni mam dosyć upierdliwy problem. Zainstalowałam Windows 7 obok starego, poczciwego XP - na którym wszystko działało normalnie, internet także. No… na W7 też prawie wszystko działa, ale jest różnica w prędkości połączenia sieciowego. Kiedy na XP jest to około 16MB/s, na 7 osiąga zawrotną prędkość… 0,90MB/s. W zawrotach do 1.

3063134109.png

Najczęściej objawia to się przy pobieraniu różnych plików. Dzieje się tak nie tylko przy serwisach hostujących typu catshare/turbobit, p2p, tylko na zwykłych stronach, które nie posiadają takich limitów. Na XP plik o wadze 13 mb pobrał się w 2-3 sekundy, W7 za to tłukł go przez bitą minutę. Dzieje się to na wszystkich przeglądarkach - Chrome, Firefox, nic z tego - na żadnej nie osiągnę większej prędkości. System zaaktualizowany, czysty (choć jeśli chcecie, mogę dać logi z FRST, czy tam OTL), nie sprawia żadnych innych problemów. Ma ktoś jakieś propozycje? Będę wdzięczna za każdą pomoc.

W jaki sposób łączysz się z internetem? Porównaj ustawienia karty sieciowej w Menedżerze urządzeń pod XP i pod 7. Spróbuj innej wersji sterowników do karty sieciowej.

Szerokopasmówka. Po zainstalowaniu sterowników było jeszcze gorzej - internet w ogóle nie działał… Po odinstalowaniu wszystko było okej. Ustawienia są takie same, jak na XP.

Hej,

Jaką kartę sieciową posiadasz? Opis wskazuje na błędne działanie sterownika do tego właśnie elementu w przypadku Windows 7.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Network Card: NVIDIA nForce 10/100 Mbps Ethernet

Tak podaje HWiNFO32.

Hej,

Rozumiem, że to karta zintegrowana na płycie głównej? Jeśli tak, to podaj jeszcze nazwę i model płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, jest zintegrowana.

http://i.imgur.com/n6PMndz.png

Hej,

A próbowałeś tych (Win 32-bit) bądź tych (Win 64-bit) sterowników? Oczywiście najlepiej wypakować je przy pomocy 7-zip’a i zaktualizować sterownik do karty sieciowej podając ścieżkę do tego katalogu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skąd instalowałaś sterownik do karty sieciowej, na stronie producenta płyty nie ma sterownika dla Windows 7 (czy instalowałaś te dla XP)?

Windows 7 32 czy 64 bitowy?

Dimatheus,

pobierał am sterowniki z tej strony, niestety nic one nie dały, oprócz tego, że padł dostęp do internetu.

falcon89,

sterowniki zostały pobrane stąd. Wersja x32/x86 (jak kto woli) bitowa.

Hej,

:arrow: A instalowałeś wcześniej sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: A próbowałeś sterowników ze strony producenta?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Można by sprawdzić sterownik z XP.

Pobierz http://sendfile.pl/83173/Ethernet.zip i wypakuj.

W menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę sieciową (Kontroler Ethernet), Aktualizuj oprogramowanie sterownika…, wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, następnie wskaż folder z wypakowanym sterownikiem i kliknij Dalej, uruchom ponownie komputer.

Hej.

Wszystko z tego, co wymieniliście zrobiłam, efekt taki sam, jak poprzednio - nic. Mi aktualnie się kończą pomysły, co jeszcze mogę zrobić. Rzeczy, które zostały wykonane poprzednio, to wszystko z Waszych postów powyżej.

Hej,

Jeśli sterowniki są niekompatybilne z Windows 7, to niestety niewiele już możesz zrobić. Aczkolwiek możesz spróbować jeszcze tych. Jeśli nie zadziałają, zostaje zakup innej karty sieciowej na port PCI bądź PCI-E 1x.

Pozdrawiam,

Dimatheus