Wolne pobieranie plików w eMule

Witam.

Wczoraj ściągnołem eMule v0.49. I mam pewien problem mam internet radiówke dosyć szybką ale czasami się zacina. Postanowiłem poprać pewien film przez eMula i byłem wstrząśnięty prędkość podbierania to około 3KB/s i tak od wczoraj. Od czasu pobrania eMula nie mam dużych problemów z netem. Może mam złe ustawienia? Prosze o pomoc. :frowning:

Krystiano ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Już poprawiłem. Dodam jeszcze że mam internet około 700KB/s w Promax-u i antena jest dosyć blisko i nic nie przeszkadza ( jedynie sąsiedzi mają też z Promax-a. :frowning:

zalezy od ilu pobierasz dany film.rowniez od lacza.a poza tym poczytaj o ,mule, w google.

emule tak już ma zależy ile ludzi udostępnia dany plik i to jest tu najważniejsze. Jak sciągasz plik od jednej osoby a pijawek masz 100 to się nie dziw.

mam tylko 4 pijawki

a da się jakoś ich pozbyć??

Nie da się ogólnie od nich też pobierasz może mają części pliku ,których Ty nie masz i wtedy emule pobiera od nich tak samo Ty wysyłasz dane podczas pobierania dla nich. Najlepiej jednak jest jak są ludzie ,którzy już plik pobrali i tylko seedują.

a czy możecie mi rodadzić jakis inny szybki i darmowy program do pobierania plików oprucz aresa i emula???

Trochę wolny internet masz i w ogóle emule wolny jest nie polecam.

Ściąg sobie aresa jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2.1.1.3035

a jakiś inny bo mnie ares zawiódł i to nie raz

Emule nadaje się tylko szczerze do muzyki.

Dobrym rozwiązaniem są torrenty: http://forum.torrenty.org/viewtopic.php?p=66854

I trzeba znać dobre strony z torrentami :stuck_out_tongue:

klient emule uczy cierpliwości, nigdy nie pobiera zaraz po uruchomieniu z pełną szybkoscią przepustowosci łacza, czasami trzeba czekać kilkanaście

godzin by się rozkręcił, poza tym należy pobierać jednocześnie większą ilość plików oraz być podłaczony do bezpiecznego serwera i mieć właczone

maskowanie protokołu

info

bezpieczne serwery

dzięki

czyli poprostu musze zmienic emula.

No co Ty ^^

Torrenty tyle co są popularniejsze, a eMulem trzeba ściągać ale ze stron sumy ed2k i wtedy plik jest i pewny i jak jeszcze rzecz popularna ma dużo wysyłających.

@autor postu Twój problem leży w tym, że admin może filtrować p2p, a już na pewno wina nieprzekierowanych portów, musisz spytać admina o możliwość przekierowania 1 portu TCP i jednego portu UDP, lub wykupić u niego usługę publicznego IP, ok. 5zł/mc czy coś takiego, różnie dostawcy sobie to cenią.

to też zależy czy masz odblokowane czy zablokowane porty

Ściągając ze stron może jest w tym jakaś pewność, ale początkujący “pobieracz” mało kiedy korzysta z takich stron, ale w większości wypadków korzysta z wyszukiwarki, gdzie roi się od plików sfałszowanych (fake), zawirusowanych, scrackowanych itp itd.

Prościej też jest w czasie ściągania pliku w emule wejść klikając na plik ppm w Informacje o pliku-> Nazwa czy też przeczytać w zakładce Komentarze. Jeżeli plik ma kilka odmiennych nazw lub kilkanaście to znaczy że jest fakem czy też wirusem.

Torrenty również przeglądając pliki zawarte na danej stronie (są w opisie) czy też zaczynając pobierać plik przy otwarciu klienta. Najlepszym sposobem jest przejrzenie komentarzy na stronie skąd pobierany jest. Plik jest oceniany czy też ludzie ostrzegają przed wirusem czy tez fakem. Pliki z popularnymi torrentami są w tysiącach czy też dziesiątkach tysięcy. Są oznaczane zielonym znaczkiem pewności o czystości, o jakości pliku (niskiej czy wysokiej jakości). Torrent przy odpowiednio skonfigurowanym kliencie wyciąga maksymalną prędkość łącza praktycznie po uruchomieniu programu. Z osiołkiem może być problem w tym momencie.

Więc nie wyskakiwałbym z takim stwierdzeniem o nieomylności tego klienta (emule). W tym momencie na korzyść wypadają jednak Torrenty.

Nie pisałem tak znowu o nieomylności eMule, ale zdrowy rozsądek i myślę, że dobre strony no i eMule(ed2k) i Torrenty mogłoby z sobą rywalizować.

Ty też zjechałeś eMule do pobierania tylko muzyki, a do tego MOIM zdaniem jest lepsza wrzuta.pl a dla ułatwienia “wyszukiwarka mp3” w google i jakakolwie. Chyba większość/wszystkie korzystają i tak z wrzuty.

Tu się nie zgodzę, ponieważ w wyszukiwarkach mp3 i wrzucie jest znacznie mniej utworów niż w można znaleźć w Emlue.

Nie koniecznie, łatwiej jest przerobić teledysk (youtube itd) na mp3, a co za tym idzie masz większy wybór.