Wolne przeglądarki, nie znaleziono serwerów stron itp


(Majster1942) #1

Mam zainstalowany steam, aqq i korzystam z nich idealnie na internecie neti 2mb (netia spot router). Od dzisiaj mam problemy z przeglądarkami (google chrome i IE7). Wczytują się bardzo powolno, wyniki w samym google wyszukują się w miarę szybko ale strony ładują się coś jak na komórce. Gdy otworze np. 3 karty to wszystkie 3 nie znalazły serwera lub jedna długo szuka. Wina komputera to nie jest ale możliwe że systemu, instalowałem win 7 64 bit w sobotę, mało programów mam, 4gb ram, phenom x4 955. Antywirus norton 2011, nawet gdy wyłączam w nim intelig zaporę i ochronę to tak samo.

Przeinstalowałem jave, adobe flash 11 ale możliwe że ich wina, usunełem też program splashtom connect for IE bo ciągle wołał o rejestracje (był z sterownikami do płyty)

a tak widzę większość stron : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/787 ... f01e2.html


(tores1977) #2

Odinstaluj wszystkie składniki Nortona zainstaluj http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-S … 14628.html w wersji 64 napisz co to dało


(Majster1942) #3

Mam roczną subskrypcję w nortonie (cieszę się nim od 2009r) i nie sprawiał kłopotów. Usunąłem go i to samo, lecz nie pamiętam czy ta wersja co była była 64 teraz taką instaluje z ich serwera. W grach np. mam bardzo mały ping i świetnie się gra, skype działa bez zarzutu, nawet przeglądarki pobierają full łączem z serwerów ale nie mogą łączyć się z serwerami nawet tym forum, pisze ciągle że zablokowany, nie ma takiej witryny itp. a strony typu cdaction lub dobreprogramy główna strona wyglądają jak na poprzednim zdjęciu obrazki się nie wczytują lub bardzo długo, przeinstalowałem jeszcze google chrome :?

Dodane 31.08.2011 (Śr) 16:25

Ok znalazłem Rozwiązanie: DNS cały problem uświadomiłem sobie miał związek z resetem modemu z kilkominutowym brakiem internetu, zmieniłem DNS ipv4 na 8.8.8.8 i alternatywe 8.8.4.4 (z google) wiecie może czy są szybsze ? może z google lub innego dostawcy?