Wolne ściąganie! Gdzie są mirrory (alternatywne serwery)?

Dlaczego serwis taki jak dobre programy.pl robi skróty do stron zagranicznych , zamiast postawić swój serwer i ściągnąć na niego programy z zagranicznych stron. Chciałem sobie ściągnąć flashget’a z dobrych programów.pl i patrze prędkość pobierania 5,5 Kb/s co nie jest dziwne bo strona oficjalna flashgeta też bardzo wolno się wczytuje i ściąga z niej, ale co za kłopot ze strony dobrych programów.pl postawić serwer z ściągniętymi programami.

Serwis mimo iż jest znany, lubiany, to nie musi mieć kasy jak lodu.Serwerownie kosztują, jeszcze droższe jest założenie własnego serwera, serwerów.

I po co wysyłać do internetu coś, co już w nkm się znajduje?

U mnie zasysa ten program z prędkością ok 110 Kb/s , a JDownloaderem poszło nawet 600 Kb/s.

Bzdura, takie są najwidoczniej warunki zamieszczenia programu przez jego twórcę.

BTW sprawdzałem inne polskie serwisy z programami i tam też instalkę FlashGeta można pobrać tylko z serwerów producenta.

Nie wiem od czego to zależy - czy dobreprogramy mają na swoich serwerach instalki, czy nie - ale już nie jeden program ściągał mi się z zabójczą prędkością 10kb/s (nie wiem jak np. z pomocą jDownloadera, bo nie używam takich udziwnień do małych pliczków) - dlatego wtedy myk na stronę producenta, by ciągnęło full łączem :wink:

Zresztą, z tego co wiem to problem nie taki nowy, był już nie raz poruszany.

sla17, widzę po adresie IP że korzystasz z usług TP. Niestety ruch do użytkowników sieci TP wychodzi u nas innymi łączami z przyczyn, jakie opisałem kiedyś na swoim blogu: http://www.dobreprogramy.pl/Docent/Prob … 15152.html

Niemniej reagujemy na ile możemy, nie dalej jak wczoraj znów poszerzyliśmy pasmo dostępne dla użytkowników TP i mam nadzieję, że problem zostanie co najmniej ograniczony, jeśli nie całkowicie wyeliminowany na dłuższy okres czasu. Naturalnie będziemy to monitorować na bieżąco, w razie słabych transferów (i to nie tylko z TP) prosimy o info - najlepiej mailem na adres redakcji, choć forum też śledzimy.

Dzięki :slight_smile:

Docent , nie miałem pojęcia o tym, dzięki za informacje - kolejny powód by za dwa miesiące zmienić operatora :smiley: