Wolne ściąganie z torrentów

Witam, otóż mam taki problem, pliki pobierane przez torrenty pobierają się z bardzo wolnym transferem. Z www wszystko pobiera się z normalnym transferem ~2.5 MB/s a przez torrenta idzie zawsze tylko 1.2 MB/s, którego bym nie próbował. Nie posiadam żadnych firewalli. Posiadam 20mbps z multimedii.

zmień program na inny ,nieraz mi pomogło :slight_smile:

nigdy nie wiem od czego zależy prędkość ściągania ,zmieniałem nie raz ustawienia i nic nie dawało,zmiana programu pomogła!

Prędkość ściągania protokołem Torrent zależy od kilku czynników:

  • Czy masz otwarty port na którym działa program?

  • Czy Nie masz włączonego ograniczenia prędkości pobierania?

  • czy NIE ograniczasz prędkości wysyłania (zwiększając udostępnianie, zwiększy się też pobieranie)

  • czy masz odpowiednią ilość trackerów do danego torrenta?

  • czy w danym torrencie jest odpowiednia ilość seedów (ludzi udostępniających całość tego co pobierasz, czyli tych, co już ściągnęli, ale dalej udostępniają).

  • czy nie masz za bardzo ograniczonej ilości połączeń na torrent?

To tak z głównych rzeczy, nie będę się rozczulał nad kolejnymi.

PS: Mam nadzieję, że nie ściągasz treści pirackich :wink:

nie raz ilość sedów była przeogromna a ściągało mi np 5 kb i co Ty na to Zulowski ??

nie zawsze to ma wpływ ! wgraj sobie kilka programików i spróbuj każdym ściągać i sam się przekonasz!

pozdrawiam :slight_smile:

właśnie to, że odblokuj wysyłanie DO innych, i nagle prędkość wzrasta, to na to.

albo DOWOLNY z pozostałych punktów które napisałem.

Twoje rozwiązanie jest typu "wyjdźmy i wejdźmy od nowa do środka, zamieniając się stronami przed drzwiami, może to pomoże.

Co do programu do torrentów polecam uTorrent.