Wolne uruchamianie aplikacji po starcie kompa


(k-9) #1

Hej,

Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego 7 tak długo się włącza? Od momentu wł do uruchomienia aplikacji przeze mnie upływa no.. z 3-4min... Aplikacje wolno się uruchamiją... firefox czy gg... dopiero po 5min komp chodzi normalnie z speedem. Czym to może być spowodowane? Wolny dysk?


(Fanboj O) #2

GG w autostarcie? Bo widziałem już komputery uruchamiające się ponad 5 minut z tym “zacnym” udogodnieniem. I to na XP :slight_smile:


(k-9) #3

Nie gg nie jest w atostracie… nic tam praktycznie nie mam… tylko same sterowniki i dodatkowo mam thunebirda i objecdesk


(Lukguz) #4

użyj msconfig albo autoruns by sprawdzić co się uruchamia wraz z systemem

tu masz opis tych narzędzi - http://www.slow7.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94%3Auruchamianie-systemu-windows-czyli-co-zrobi-gdy-mamy-problem-z-uruchomieniem&catid=39%3Ainstalacja-i-konfiguracja-w7&Itemid=30&limitstart=7


(Fanboj O) #5

To przetestuj kolejno z wyłączonym ObjectDesk i Thunderbirdem. Jak znajdziesz który z nich zamula, to pozostaje ci poszukać alternatywnego programu.


(Mphunter66) #6

Jak masz wątpliwości co do dysku to wstaw na forum screen zakładki Health z programu HD Tune, ale w tym to ja ci już nie pomoge :smiley: Tak jak koledzy wyżej, ogranicz autostart do minimum, dodatkowo możesz wyinstalować zbędne programy, przeczyścić komputer CCleaner’em, zrobić defragmentacje dysków.


(sla17) #7

Dziwne, dwie minuty widziałem i jeszcze jako tako mogę zrozumieć, ale 4 czy 5 już nie.

Podaj screen z HD Tune jak radzi osoba wyżej. Wyłącz wszystko a autostartu, wpisz w cmd

Zgadzaj się na to, by przywrócił oryginalne pliki.

Oraz skan z Malwarebytes’ + log z OTL.