Wolne uruchamianie aplikacji

Witam :slight_smile: Na systemie Windows Vista komputer mi cos strasznie długo myśli gdy uruchamiam,gry,programy, filmy za nim sie otworzą troche sie ładuje do tego zmienia kolory na podstawy systemu Windows Vista czy da sie to jakos zmienic / wyłączyc. I główne pytanie , W tej chwili mam pamieć Kingston 2GB w dual channel 667Mhz chciałem dokupic drugie 2GB Kingston w dual channel 800Mhz i tu moje pytanie czy po dokupieniu komputer bedzie mniej ,myslal’’ i szybciej pracował ? Jak sie domyslam taktowanie bedzie 667Mhz ? Co do reszty podeszpołów to Athlon 5000+ Am 2 , GF 8600GE , Dysk Sagate II 16mb 250GB , płyt gł. Asus M2N32 - Sli Deluxe. Lub ewentualnie co radzicie zrobic zeby Windows przy otwieraniu aplikacji / wznawianiu ich mniej ,myślał’’.

Optymalizacje robiłeś?:

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?f=7&t=76580

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem.

Podaj napięcia i temperatury z Everesta Ultimate i BIOSu.

Przeczysciłem CClearnem , acha dodam jeszcze bardzo istotną rzecz o ktorej zapomniałem , gram w gre mmo rpg i cały czas mam 2 konta otwarte i zminimalizowane. Pokazuje mi około 70% zużytej pamięci fizycznej. Wieć myśle ze trzeba dokupić to 2GB jak myślisz ? PS: linki mi dałes do optymalizacji XP , no ale niektore rzeczy się przydadza pod Viste.

A to informacje z Everesta :

Płyta główna 35 stopni C

Procesor 60 stopni C

Rdzeń 1 40 stopni C

Rdzeń 2 48 stopni C

GPY DIODE 52 stopnie C

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39V

+3.3V = 3.23V

+5V = 4.95V

+12 = Trial Version xD hihi

+5 Podczas wstrzymania pracy = 4.70V

VBAT baterii CMOS 3.04V

a Prockowi nie za ciepło?

Nie , dobrze mu jest :stuck_out_tongue:

Podaj odczyty z BIOSu jeszcze.

Musze wchodzic do biosu czy z poziomu Windows moge to gdzies odczytac ?

ps: odczyty czyli ? temp , taktowanie , predkosci wiatrakow ?

Ok Dokupiłem 2GB ramu i wszystko śmiga jak należy :wink: Dzieki za próbe pomocy. Temat do zamkniecia