Wolne uruchamianie neostrady pod Vista


(Oxygene8) #1

Witam

Korzystam z MS Vista Sp1 i posiadam wszystkie aktualizacje. Obecnie posiadam neo 512. W systemie instaluje tylko sterownik do Thomsona St330 i konfiguruje połaczenie sieciowe. Nastepnie skrót na pulpit i gotowe. Przez to jak wilu z was łącze sie z Internetem.

Problem polega na tym, że Vista szybko się uruchamia, pokazuje się pulpit, wszystkie ikony, na pasku autostartu też wszystko załadowane, aplikacje typu, Ms Word mogę już uruchamiać, jednak gdy klikam na połacz z neostradą to nic pojawia się koło obok kursora na znak oczekiwania (wiadomo o co chodzi) i muszę tak czekać ze 20 sekund, potem dysk zaczyna mielić przez chwile i dopiero mogę normalnie wybrać numer.

Czy to normalne może coś mam źle skonfigurowane.

Pozdrawiam


(Uzi) #2

Witam

A ja mam jeszcze taki pomysł wrzuć sobie ten skrót od neo do folderu autostart niech łączy się automatycznie przy właczeniu komputera (mam tak u siebie wygodne nie trzeba klikać by się połączyć ) i wtedy zobaczymy jak długo będziesz oczekiwał na połączenie.


(Oxygene8) #3

Niestety gdy dodaję skrót neo do autostartu nie łaczy się w ogóle. Nie wiem czy jest opcja połazcz automatycznie, ale poprostu nie wybiera numeru. Znów musiałem łączyć sie manualnie.


(Uzi) #4

Wejdź sobie w połączenia sieciowe > prawym klik na internet adsl > właściwości >wyskoczy monit... kontynuuj>opcje i odznacz wszystkie 4 opcje wybierania numeru. Powinno śmigać.Dodatkowo możesz sobie skonfigurować według uznania opcje ponownego wybierania numeru.


(Lukaszk 89) #5

Gooooogle->(pierwszy wynik) http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +pod+Vista ->(drugi wynik) http://www.microsoft.com/poland/oem/oem ... trada.aspx