Wolne uruchamianie sie kompa, zawieszane sie kursora

prosze o sprawdzenie loga…komp niedawno przeszedl formata…ostatni skan-wczoraj i nic nie wykryl…

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222

Log Ok.

Kosmetyka:

Start >>> uruchom >>> msconfig >>> zakładka Uruchamianie >>> możesz odznaczyć w/w.

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odznacz opcję Check for updates automatically.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania >>> Opcje regionalne >>> Języki >>> Szczegóły >>> Zaawansowane >>> zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Jeśli nie używasz Messnger’a to go usuń: start >>> uruchom >>> wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

zrobilam wszystko wg tego co niapisales…

a teraz mam pytanko-pewnie banalne-ale wybacz, ja poczatkujaca jestem…

po tym wszystkim przy uruchamianiu wyskakuje okienko ze “narzedzie konfiguracji systemu zostalo uzyte do zmiany sposobu uruchamiania systemu…” i ze bedzie sie ono uruchamiac przy kazdym uruchomieniu systemu…no i moge jeszcze wybrac uruchamianie normalne, ktore cofnie wczesniejsze zmiany…

co zrobic zeby to nie wyskakiwalo??

W tym okienku zaznacz opcję znajdującą się na samym dole i kliknij Ok.

w sumie to zaznaczalam a po uruchomieniu i tak wyskakiwalo…ale dobra… :slight_smile: dzieki :smiley:

Przyspieszanie ładowania się systemu. System Windows w katalogu C:\Windows\prefetch przechowuje pliki, które mają przyśpieszyć ładowanie się systemu i programów. Mija się to z prawdą, czego sam doświadczyłem. Aby znacząco przyśpieszyć startowanie systemu należy usunąć całą zawartość tego katalogu. :slight_smile: Działa naprawde! !!