Wolne uruchamianie XP

Siostra przyjechała do mnie z laptopem od razu co rzuciło mi się w oczy to zbyt spory czas jego odpalania. Zacząłem od defragmentacji, różnych optymalizacji i czyszczenia rejestru, jednak kompletnie nic to nie dało, może minimalnie… Następnie spróbowałem programu Microsoft bootvis. Gdy wybieram opcję Windows Optimizer to podczas uruchamiania systemu widzę bardzo wyraźną poprawę. Jednak jest to tylko jednorazowe. Podczas ponownych uruchomień wraca do poprzedniego stanu. Oto screen z wykresem z bootvis’a:

bla.th.jpg

A tutaj log z Combofixa:

ComboFix 09-03-04.01 - Kasia 2009-03-11 22:30:59.1 - NTFSx86

uruchom—>msconfig — uruchamianie i odznacz niepotrzebne programy właczjące się przy starcie

uruchom—>msconfig —>usługi wyłącz niepotrzebne usługi właczające się przy starcie.

Wykonaj viewtopic.php?t=76580

Zainstaluj Firewalla np Zone Alarm!

Do tego zrób skan Avastem podczas bootowania Windowsa.

Podepnę się pod temat. U mnie jest podobnie. Wolno się uruchamia, w tym czasie avast jest zablokowany, trwa to około dwóch minut (po usłyszeniu powitania windows). Ciekawostką jest to, że jak zresetuje lub uruchomię ponownie wszystko jest okej, wszystko szybko się uruchamia, nic nie jest zablokowane. Może mi ktoś wyjaśnić co może być przyczyną tego stanu. Bawiłem się msconfig ale to nic nie dało.

http://download.chip.eu/pl/Windows-XP-P … 95018.html

Zapoznaj się z tym! Mi pomogło, ale nie używaj tego zbyt często!

…drobna zmiana do tytulu posta-Wolne uruchamianie windows vista ULTIMATE 64-bit!

od20.05.09 wystapilo dziwne zjawisko podczas uruchomiania komputera (pc-stacjonarny)do momentu wyswietlenia-zapraszamy-nastepuje sciemnienie ekranu,le pozostaje kursor myszki z klepsydra od czasu do czasu migajaca.Czas trwania do uruchomienia trwa ca okolo 3 minuty,potem wlacza ekran ze wszystkimi dodatkami(ikony,pasek funkcji)dolacza firewall,polaczenie z siecia(router)a na samym koncu pasek boczny sidebar.Uwagi sa rejestrowane w-raporty i sygnalizowanie problemow-sa wysylane do firmy-Microsoft-i na tym konczy sie "zabawa"Wysylane sa przy kazdym uruchomieniu,ale bez odpowiedzi.Uwaga:z programow zainstalowanych zabezpieczjacych oraz sprawdzajacych poprawnosc dzialannia komputera otrzymuje komunikaty zblizone trescia-"komputer dziala poprawnie ,nie stwierdzono usterek i tp"Na roznych Forach nie znajduje konkretnych wyjasnien tego"zjawiska"Prosze o pomoc i wyjasnienie.adres e-mail:kormoran89@gmail.com