Wolne uruchamianie

(Xisdgame) #1

Witam,

Jako że i posiadam dobry komputer:

Płyta główna ASROCK Z77 EXTREME4 - ATX, Z77

Procesor Intel® Core™ i5-2500K

RAM: DDR3 - 8 GB / 1600mHz

Graf: Asus Radeon HD 6950 2GB

oraz windows 8, który używam już od 5 miesięcy, lecz z 2 tygodnie temu pojawił się u mnie dosyć spory problem, otóż:

Aplikacje czy też programy, strony internetowe dosłownie wszystko strasznie długo się uruchamia na każdą z tych rzeczy czekam z 30 sekund co nie jest normalne, zawsze czekałem z 1-2 sekundy. Na początku z tydzień temu zdarzało się ze czasami tak nie miałem lecz już od tych 3 dni ciągle tak jest, i nie umiem naprawić tego problemu.

Pomoże ktoś z tym?

(Emanio1) #2

Zrob se formata i po problemie:D Ja czasem z nudow robie co 2-3 miechy, albo w celu zaspokojenia swoich egzystecionalnych zachcianek:D Polecam sciaganac se ubuntu czy tez innego linuxa nagrac na plyte, odpalic live cd. Pozgrywac co chcesz :smiley: Jesli format ci nie odpowiada, to proponuje przeskanowac antyvirem, lub sprobowac innych tego typu dzialan. No a jesli jestes juz taki wybredny i nawet ta opcja ci nie odpowiada, to mam dla ciebie wspaniala wiadomosc, oczywiscie jesli masz zbedne 500zł. Dysk ssd Vertex 4, tam sie wszystko odpala. Doslownie. Pozdrawiam: )

(Xisdgame) #3

No lasnie mam na tym ssd vertex 4 windowsa 8 zainstalowanego, i wszystko chodzi jak marzenie lecz teraz wszystko ładuję się masakrycznie, z byle jakiego dysku. A nawet strony www takie jak to forum czy tez google.

Ale jak sofmratuje dysk c to usunie mi windowsa i potrzebne sterowniki?

(Matej1985) #4

usunie Ci wszystko z tej partycjii i lecisz od nowa

(Xisdgame) #5

aa windowsa to nie moge teraz wgrac od nowa bo płyta mi sie zgubiła xd

(rgabrysiak) #6

Cześć

Spróbuj uporządkować autostart, odinstalować zbędne programy, zaktualizować system oraz pozostałe programy, przeczyścić system np. programem CCleaner, zdefragmentować partycje.

Jeżeli problem będzie nadal występował przetestuj dysk twardy.

W Windows 8, o ile dobrze pamiętam, jest też chyba opcja “odświeżenia” systemu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h-reset-pc

Może warto z niej skorzystać?

(Agatonster) #7

XissD ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Edmunt) #8

Proponuje se iść do księgarni i se kupić słownik ortograficzny.

XissD polecam używać “Northon Ghost 11.5” wersja uruchamiana z pendrive. Odpala się to co prawda pod DOS’em ale program jest banalny w obsłudze i przede wszystkim działa znakomicie. Korzystam z niego od 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł. Wybierasz w kilku krokach czy chcesz wykonać, obraz całego dysku czy tylko danej partycji. Gdzie chcesz zapisać obraz i jaką metodą kompresji chcesz tego dokonać. Program robi resztę. Odzyskanie lub odświeżenie systemu wielkości około 30GB zajmuje nie całe 15 minut. Więc warto. Chociażby w sytuacji jak teraz coś ci się popsuło to mając zrobionego ducha dawno temu po formacie teraz mógłbyś w mgnieniu oka przywrócić system z przed kilku miesięcy i spokój :wink:

(Emanio1) #9

Wybacz mi Panie za moj wiesniacki jezyk, nie chcialem urazic twej ortograficznej dumy, w jakie sie plawisz. Skorzystam z twej rady, ale tobie rowniez zakupie jeden egzemplarz. Pozdrawiam Pana Edmun[t]a.

(Slawek190773) #10

Format najlepsza rada :slight_smile: Nie napisałeś nic o dysku. Odkąd używam dysków SSD wszystko uruchamia mi się błyskawicznie :slight_smile: Polecam, są trochę droższe od zwykłych dysków twardych, ale warto…

(3def24wx) #11

Sdd zwalniaja po zapelnieniu, moze cos przypadkowo wrzuciłes na niego?

Sorry za ort, ale pisze z fona :smiley:

(Onniewyslal) #12

Mam ten sam problem, a sprzęt też nie jest zły, więc jakaś taka przypadłość się trafiła systemowi.

(Matej1985) #13

dysków ssd nie powinno się defragmentować o ile mi wiadomo.

(rgabrysiak) #14

Masz rację, nie zauważyłem że autor posiada dysk SSD.

(adi0922) #15

spróbuj w systemie windows 8 po otworzeniu tego paska z boku wejść w ustawienia i poszukaj tam przywracania systemu do poprzedniego stanu