Wolne uruchamianie

Witam,

Jako że i posiadam dobry komputer:

Płyta główna ASROCK Z77 EXTREME4 - ATX, Z77

Procesor Intel® Core™ i5-2500K

RAM: DDR3 - 8 GB / 1600mHz

Graf: Asus Radeon HD 6950 2GB

oraz windows 8, który używam już od 5 miesięcy, lecz z 2 tygodnie temu pojawił się u mnie dosyć spory problem, otóż:

Aplikacje czy też programy, strony internetowe dosłownie wszystko strasznie długo się uruchamia na każdą z tych rzeczy czekam z 30 sekund co nie jest normalne, zawsze czekałem z 1-2 sekundy. Na początku z tydzień temu zdarzało się ze czasami tak nie miałem lecz już od tych 3 dni ciągle tak jest, i nie umiem naprawić tego problemu.

Pomoże ktoś z tym?

Zrob se formata i po problemie:D Ja czasem z nudow robie co 2-3 miechy, albo w celu zaspokojenia swoich egzystecionalnych zachcianek:D Polecam sciaganac se ubuntu czy tez innego linuxa nagrac na plyte, odpalic live cd. Pozgrywac co chcesz :smiley: Jesli format ci nie odpowiada, to proponuje przeskanowac antyvirem, lub sprobowac innych tego typu dzialan. No a jesli jestes juz taki wybredny i nawet ta opcja ci nie odpowiada, to mam dla ciebie wspaniala wiadomosc, oczywiscie jesli masz zbedne 500zł. Dysk ssd Vertex 4, tam sie wszystko odpala. Doslownie. Pozdrawiam: )

No lasnie mam na tym ssd vertex 4 windowsa 8 zainstalowanego, i wszystko chodzi jak marzenie lecz teraz wszystko ładuję się masakrycznie, z byle jakiego dysku. A nawet strony www takie jak to forum czy tez google.

Ale jak sofmratuje dysk c to usunie mi windowsa i potrzebne sterowniki?

usunie Ci wszystko z tej partycjii i lecisz od nowa

aa windowsa to nie moge teraz wgrac od nowa bo płyta mi sie zgubiła xd

Cześć

Spróbuj uporządkować autostart, odinstalować zbędne programy, zaktualizować system oraz pozostałe programy, przeczyścić system np. programem CCleaner, zdefragmentować partycje.

Jeżeli problem będzie nadal występował przetestuj dysk twardy.

W Windows 8, o ile dobrze pamiętam, jest też chyba opcja “odświeżenia” systemu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h-reset-pc

Może warto z niej skorzystać?

XissD ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Proponuje se iść do księgarni i se kupić słownik ortograficzny.

XissD polecam używać “Northon Ghost 11.5” wersja uruchamiana z pendrive. Odpala się to co prawda pod DOS’em ale program jest banalny w obsłudze i przede wszystkim działa znakomicie. Korzystam z niego od 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł. Wybierasz w kilku krokach czy chcesz wykonać, obraz całego dysku czy tylko danej partycji. Gdzie chcesz zapisać obraz i jaką metodą kompresji chcesz tego dokonać. Program robi resztę. Odzyskanie lub odświeżenie systemu wielkości około 30GB zajmuje nie całe 15 minut. Więc warto. Chociażby w sytuacji jak teraz coś ci się popsuło to mając zrobionego ducha dawno temu po formacie teraz mógłbyś w mgnieniu oka przywrócić system z przed kilku miesięcy i spokój :wink:

Wybacz mi Panie za moj wiesniacki jezyk, nie chcialem urazic twej ortograficznej dumy, w jakie sie plawisz. Skorzystam z twej rady, ale tobie rowniez zakupie jeden egzemplarz. Pozdrawiam Pana Edmun[t]a.

Format najlepsza rada :slight_smile: Nie napisałeś nic o dysku. Odkąd używam dysków SSD wszystko uruchamia mi się błyskawicznie :slight_smile: Polecam, są trochę droższe od zwykłych dysków twardych, ale warto…

Sdd zwalniaja po zapelnieniu, moze cos przypadkowo wrzuciłes na niego?

Sorry za ort, ale pisze z fona :smiley:

Mam ten sam problem, a sprzęt też nie jest zły, więc jakaś taka przypadłość się trafiła systemowi.

dysków ssd nie powinno się defragmentować o ile mi wiadomo.

Masz rację, nie zauważyłem że autor posiada dysk SSD.

spróbuj w systemie windows 8 po otworzeniu tego paska z boku wejść w ustawienia i poszukaj tam przywracania systemu do poprzedniego stanu