Wolne USB na ASRock 939NF6G-VSTA

Witam. Mam następujący problem:

Pomimo, że producent deklaruje wersję wszystkich dostępnych na płycie portów USB na 2.0, to ich szybkość o tym nie świadczy.

1,4 GB danych (duże pliki) przenoszą się powyżej 40 minut. Przy podłączaniu pendrive’a Windows XP SP 2 twierdzi,

że urządzenie działałoby lepiej podłączone do portu USB 2.0. Informacja pojawia się przy próbie podłączenia do któregokolwiek

z portów.

Wszystkie sterowniki od płyty głównej mam zainstalowane.

Przed niedawną reinstalką systemu jeden port działał z deklarowaną szybkością. Teraz nie działa żaden.

Zaktualizowałem BIOS do najnowszej dostępnej wersji. Pod Mandrivą 2008.0 transfer wygląda podobnie.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie co do rozwiązania mojego drobnego, acz dokuczliwego problemu.

A sprawdź w biosie, nieraz USB 2.0 ma osobną opcję i może jest wyłączona i faktycznie masz tylko USB 1.1. Włącz i zapisz bios Save.

Pomoc instrukcja do płyty głównej.

Przewertowałem instrukcję i BIOS już dość dawno. Niestety bez rezultatów.

Faktycznie była taka opcja, ale defaultowo aktywna.

Zauważyłem kilka ciekawych objawów. Po pierwsze, jeżeli jest podłączone jedno urządzenie, to może ono nawet działać w trybie 2.0. Po podłączeniu wszystkich czterech, dochodzi do tego, że jeden port jest nieaktywny: urządzenie podłączone do niego wykazuje objawy braku zasilania, a komputer go nie wykrywa.

W zwiąku z takimi objawami, czy istnieje możliwość, że za słaby jest zasilacz i przy zbyt dużym obciążeniu porty nie są dostatecznie zasilane?