Wolne usb

Moim problemem jest wolne zgrywanie plików na USB.

Mam pendraiwa który został sprawdzony na innym komputerze i tam działał dobrze czyli szybko przesyłano pliki z niego i do niego.

Jak podłącze go do mego kompa to przegranie pliku o wielkości ok 700 MB zajmuje ok 6 min przegrywa z prędkością 1,5-2 MB/sek.

Jeśli przegrywam z USB na kompa prędkość jest miedzy 12-20 MB/sek czyli taka jaka powinna być. Nie wiem co jest przyczyna tak wolnego przegrywania na pendraiw dopisze tylko ze w biosie mam ustawione na usb2,0 pendraiw tez jest 2.0 Niekiedy

występuje anomalia tego typu ze przegrywa mi ok2 MB/sek a po chwili na pre sekund przyspiesza do ok 10-15 mb/sek potem wraca z powrotem do wolnego przegrywania.Próbowałem przegrywać cale foldery jak i pszczegulne pliki ale efekt jest zawsze ten sam

szybkość zapisu zależy od ilości wolnego miejsca na penie, pod koniec kiedy osiąga niemal całkowite wypełnienie ta prędkość znacząco maleje, na szybkość wpływa też szybkość pamięci - najszybsze są z oznaczeniem Ready Boost tam prędkości zapis/odczyt wynoszą do 30MB/s i wtedy rzeczywiście wykorzystuje się USB 2.0