Wolne wczytywanie dysku zewnętrznego

Witam. Po zresetowaniu systemu i instalacji na nowo, podpięte dyski zewnętrzne wolno się otwierają.
Wcześniej tak nie miałem więc na pewno odpada wina dysków. Również po odpięciu nadal przez ok. 20 sekund są widoczne w Eksploatorze.
Ktoś wie o co chodzi?

1 polubienie

Jakiego systemu?

Win10 20H2 19042.867 x64

Sorry ale wstawiasz w różnych postach różne problemy. Można sie pogubić.
Który jest aktualny a który rozwiązany ?

Sorki Toono zgadza się, ale to co rozwiązane jest wskazane jako rozwiązane. Problem mam z dyskami zewnętrznymi po zresetowaniu Windowsa po innym problemie. Dyski otwierają się bardzo długo, po przeliczeniu 50sek. Tak samo po odpięciu zaraz nie znikają w Eksploatorze jak pisałem wcześniej. Również system długo się wyłącza tzn. ekran gaśnie szybko ale system mieli i mieli i wyłącza się dość długo w porównaniu ze wcześniejszym stanem.
Na innych starszych laptopach dyski otwierają się w 3 sek. i po wypięciu zaraz znikają

Może zainstaluję driver z płytki laptopa bo może brakuje jakiegoś składnika do portów… Nie mam pojęcia… Ciekawa sprawa

Zewnętrzne przez usb więc przeinstaluj wszystkie sterowniki usb poprzez menadżer urządzeń.

Odinstalować mam i na nowo zainstalować ze wszystkich portów?
Szukałem tylko aktualizacji ale nie znaleziono.

Dla pewności i bezpieczeństwa kolejno. Potem ponowne uruchomienie i system na nowo zainstaluje. Jeśli to nic nie da to moze instalacja starszych sterowników. Czasem nowszy po aktualizacji systemu działa gorzej. Posprawdzaj w Historii aktualizacji jakie sterowniki windows instalował.

Przeinstalowałem. To samo …chociaż…, naszła mnie myśl…
Laptop podłączony jest za pomocą HDMI i USB do monitora. Z monitora wychodzi HUB na 3xUSB.
Kiedy odłączyłem kable to dyski wczytują się normalnie :slight_smile:
Wniosek. Jakby kabel USB do monitora pobierał max zasilania a na pozostałe USB w laptopie było już tej mocy mało. Kiedy podłączę teraz do HUBa lub bezpośrednio do monitora wszystko OK. Na laptopie niecała minuta

No szkoda że nie tyle się tą myślą podzieliłeś lecz tą wiadomością. Jezu :man_facepalming:
Sorry ale tu telepatów nie ma.