Wolne wczytywanie stron i wyrzucanie z gier

Od momentu kiedy mam internet z netii mam problemy.Na początku kiedy podłączono mi internet wszystko działało poprawnie na netia spocie po około 1,5miesiąca netia spot pokazywał białą diodę czy że jest wszystko ok że internet jest ale na żadną stronę wejść nie mogłęm,zaczęły się zgłoszenia techniczne z mojej strony,nie wiadomo co i jak,zmieniono mi linię (na lepszym kablu) nic,po czym wysłano mi kolejnego netia spota,to samo i 3netia spot ta sama sytuacja,więc zostawiono mi asmaxa 901ar na którym wszystko działało tak jak powinno ,jednak z chwilą kiedy podłączyłem po kablu jeszcze ps3 po miesiącu znowu problem ,w jeden dzień internet był na konsoli a na kompie nie było na drugi dzień na kompie net jest a na konsoli nie ma a na 3dzień nie ma w ogóle neta przez połowę dnia albo przez cały dzień.Raz działało raz nie,oczywiście dopatrywanie było w sprzęcie komputerowym że coś jest nie tak itp,tak więc postanowiłem odłączyć konsolę od neta coś pogrzebali i działało ok ponad 3miesiące.Po tym czasie znowu cyrk na kółkach brak neta,rozłączanie neta,zwieszanie się itd,wieć wysłąno mi asmaxa 1004g v2 na którym znowu wszystko ładnie działało 3misiące i znowu to samo.Syn kupił kompa którego po kablu podpiąłem do asmaxa 1004g v2 wszystko śmigało i znowu to samo jak z konsolą miesiąc minął i zrywanie połączenia,wyrzucało z gier bądź wieszały się gry takie jak World of Tanks i mercenery online,najgorzej kiedy 2kompy działały,na jednym jak się grało było w miarę ok,znowu mi wysłano asmaxa 1004g jednak sytuacja się nie poprawiła,zostawiono mi nawet do testowania router Pirelli nie wiem jaki model,było w miarę przez kilka godzin i znowu zrywanie wyrzucanie z gier,wczoraj kiedy był technik bardzo wolno doczytywało strony i na YT zamiast filmików były czarne pola,technik podłączył sowjego lapka do mojego routera i na jego lapku wszystko otwierało się normalnie.Co to jest co mam robić???Rozumiał bym jeśli problem występował by na jednym kompie wtedy mogę podejrzewać że z kompem jest coś źle ale nie na 2jednocześnie.

Zaloguj się do routera, który masz obecnie i daj zrzut ekranu z ustawień WAN i LAN. Uruchom wiersz polecenie w systemie i podaj wyniki poniższych poleceń z dowolnego komputera, na którym jest problem :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

Lan

http://www.sendspace.pl/file/pic/072db4a31cb5f98364002cd/view

Wan

http://www.sendspace.pl/file/pic/5ef937fc4c8e0193e4dd60b/view

Zrzut z PingPlottera

http://www.sendspace.pl/file/pic/5752fb98d64ea18564286de/view

Zrzut z PingPlottera 2

http://www.sendspace.pl/file/pic/39b2a8d9a28cbc86dbffd23/view

Sorrry inaczej nie mogłęm wrzucić ledwo co na sendspace wszedłem ,wrzucając te 4zrzuty wyżej zajęło mi około 12min.

Ok cmd wpisałem ipconfig /all i wyskoczyło tylko to.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.


C:\Documents and Settings\robert>ipconfig/all


Konfiguracja IP systemu Windows


        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : robert-6e8b4102

        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

        Lista przeszukiwania sufiksów DNS : pl


Karta Ethernet Połączenie lokalne:


        Sufiks DNS konkretnego połączenia : pl

        Opis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce 10/100/1000 Mbps Ether

net

        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-26-18-A3-C1-73

        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.48

        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.254

        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 21 grudnia 2012 11:13:07

        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 22 grudnia 2012 11:13:07


C:\Documents and Settings\robert>

Na jakich łączach korzystasz z Netii? Na łączach TP/Orange czy Netii? Z tego co widzę, masz ustawione dwie konfiguracje, jedna pod TP, druga pod Netię.

Nie miałem lini telefonicznej ani nic,przyszli i pociągnęli linie ,więc nie wiem dokłądnie.

No tak, ale na czyichś łączach musi to działać? Za utrzymanie linii płacisz dodatkowo? Jeśli tak, to pewnie są to łącza TP/Orange, myślę, że Netia swoje łacza udostępniłaby za darmo. Najwyżej usuń najpierw jedną konfigurację, a potem drugą i sprawdź na której działa prawidłowo. Konfiguracja VPI/VCI 0/35 to konfiguracja dla TP, VPI/VCI 8/35 dla Netii.

Tutaj masz szczegółowe parametry :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szybki_Int … i_Internet

Nie mam nic wyszczególnione ,płace 59zł i to wszystko,nic nie jest napisane czy za linie czy jak i co :slight_smile:

Coś tam pisze PPPoE/A technik mi mówił żeby patrzeć na PPPoE więc linie netii,ach pogmatwane to :slight_smile:

W takim razie, prawdopodobnie Netia udostępnia Ci swoją linię.

Skoro technik mówił o PPPoE, to widocznie jest to na liniach Netii. W takim razie usuń ustawieniach dla TP (PPPoA, VPI/VCI 0/35).

Ok,czyli żebym nie zrobił jakiegoś babola,loguję się do routera wchodzę w advanced setup następnie w WAN i tam jest ppoe i ppoa,klikam koło tego ppoa EDIT? i tam kasuję te vpi zostawiając puste miejsca?A do tego w Diagnostic na ppoa jest tak,tak ma być?Podgląd w linku.

http://www.sendspace.pl/file/pic/437ec27727436784f03edb4/view

Jeszcze zrobiłem coś takiego ,start ,uruchom —> %windir%\network diagnostic\xpnetdiag.exe I niżej podgląd ,tak ma być czy też nie?

http://www.sendspace.pl/file/pic/6cd864b4a62f6fb46fc1990/view

Tak i jeśli masz łączność z internetem na ustawieniach PPPoE, to znaczy, że jest okej. Jeśli nie, to widocznie korzystasz z linii TP/Orange, wówczas konfigurujesz PPPoA i usuwasz PPPoE.

W ppoa muszą być jakieś wartości wpisane jeśli chodzi o vpi,nie mogę zostawić pustych miejsc.Ale jeszcze zerknij na to,jak przeszedłem dalej są takie opcje

PPP over ATM (PPPoA)

PPP over Ethernet (PPPoE)

MAC Encapsulation Routing (MER)

IP over ATM (IPoA)

Bridging

I zaznaczone jest PPP over ATM (PPPoA) coś zmienić czy nie?

Jak kliknę w routerze na QUICK SETUP to mam coś takiego

Quick Setup

This Quick Setup will guide you through the steps necessary to configure your DSL Router.

ATM PVC Configuration

The Virtual Path Identifier (VPI) and Virtual Channel Identifier (VCI) are needed for setting up the ATM PVC. Do not change VPI and VCI numbers unless your ISP instructs you otherwise.

VPI: [0-255]

VCI: [32-65535]

Enable Quality Of Service

Enabling QoS for a PVC improves performance for selected classes of applications. However, since QoS also consumes system resources, the number of PVCs will be reduced consequently. Use Advanced Setup/Quality of Service to assign priorities for the applications.

Enable Quality Of Service

Dlaczego tutaj jest w vpi zero?Jak ustawię na 8 i kliknę są takie opcje

Connection Type

Select the type of network protocol for IP over Ethernet as WAN interface

PPP over Ethernet (PPPoE)

MAC Encapsulation Routing (MER)

Bridging

Encapsulation Mode okienko z wyborem

LLC/SNAP/BRIDGING

I w opcjach wyżej zaznaczone bridging

Nie mogę nawet pozmieniać ustawię w 3krokach bo cały czas mi wyskakuje 400ba request! Co za szajs!

Dobra,widzę że mimo dużej ilości ludzi na forum problem musi być poważny skoro nie ma pomysłów,chyba raczej odpada aby była wina kompa? U syna na kompie jest ta sama sytuacja więc raczej 2 kompy tak samo nie mogą być zepsute?Nie mam już sił,wyłączyłem wifi w routerze niby szybciej wbija na strony ale na testach jak miałem 20000kb download i 1,500 lub wyżej upload tak teraz mam 8900download i 415upload i tak się to w ciągu dnia zmienia.Robal jak nie wiadomo co to bądź nie ma pomysłu to pisz śmiało ja po prostu wysyłam pismo do netii z roziązaniem umowy i tyle.

Wyskakuje jakiś błąd?

Tak, zmienić na PPPoE (PPP over Ethernet) i uzupełnij parametry konfiguracyjne.

Odznacz.

Jeśli nic nie zadziała, zrób tak: zresetuj ten router do ustawień fabrycznych, tj. z tyłu routera powinien być przycisk reset, wciśniaj go igłą/szpilką i przytrzymaj 10 - 20 sekund. Następnie wchodzisz w Advnced Setup>WAN, wybierasz typ połączenia PPPoE (PPP over Ethernet), podajesz login i hasło, VPI oraz VCI i itp. rzeczy, wszystko masz podane w linkach, które Ci podrzuciłem.

W ostateczności, jeśli masz taką chęć, mogę zalogować się zdalnie do twojego routera i zobaczyć co tam się dzieje.

Robal,nie robiłem nic a dziś jakieś odmłodzenie,od rana działało ook,po 13 się muliło i znowu od 16ok i do tej pory jest ok,skany robiłem nie ma wirusów ani robali nic,kompy czyste,podłączyłem znowu teraz jeden komp oddzielnie i drugi i działa na obu dobrze,więc wykluczyć można sprzęt i wirusy więc ewidentnie coś jest z netią

Dodane 30.12.2012 (N) 21:59

Teraz już zgłupiałem totalnie! Syn na swoim kompie grał i ja w WOT oczywiście i pingi w grze ok płynność ok i u mnie i syna,ale kiedy zminimalizowałem grę nie mogłem wejść na żadną ,PODKREŚLAM ,żadną strone bo wyskakiwało “nie odnaleziono serwera” Wyszedłem z WOTa a syn grał ,chcąc wejść znowu do WOT nie dało się bo wyskakiwała jakaś informacja że błąd serwera,ale syn grał nadal w gierkę,postanowiłem wyłączyć i włączyć router i sytuacja się poprawiła,mogę wejść i napisać np tą wiadomość ,a Netia twierdzi nadal że u mnie tkwi problem,jednak po tym wyłączeniu i włączeniu tego routera wczytują się znowu wolno strony!Czy ktoś ma jakiś pomysł? Z rozmów i opisaniu tych problemów z ludźmi na TeamSpeak którzy naprawiają kompy itp twierdzą że wina tkwi w dostawcy internetu,nie mam już sił i nerwów ,z chęcią bym pojechał tam i przemeblował trochę te biura,gdybym miał samochód.

Dodane 11.01.2013 (Pt) 21:33

Kolejny niuans , W poniedziałek patrzę na neta w tym tygodniu,muli jak diabli,syna kompa podłączyłem do routera a swój odłączyłem i działałem około 2h wszystko ładnie pięknie działa,więc podłączyłem spowrotem i swój komp,ale u mnie muli,więc tak sobie pomyślałem.Ach zrobię formata ,po formacie zainstalowałem chromie a nie mozille i wszystko działało na obu kompach do dziś super,teraz znowu “nie odnaleziono strony,dns itp” wyłączyłem router i włączyłem znowu i narazie działa,to chyba raczej problem od strony netii jest nie?Gdyby coś z kartą sieciową lub wir to od razu by wyszło?

Dodane 12.03.2013 (Wt) 11:12

Hehehe znowu zaczyna się to samo co wyżej opisałem,coś pięknego! Dobrze że do końca miesiąca mam tą ścierwowatą netię.