Wolne wifi na nowym laptopie Asus R556LJ-XO165H

Witam, kupiłem ostatnio laptop Asus R556LJ-XO165H. Wszystko jest ok, poza połączeniem wifi. Laptop łączy się z wifi, ale predkość jest znacznie niższa niż np. na starym laptopie, który swoją drogą jest w drugim pokoju, a ten mam praktycznie obok routera. Net co prawda do jakichś bardzo szybkich nie należy (do 20 MB od orange - zwykle jest ok. 15), natomiast na laptopie wartości te skaczą pokazując praktycznie za każdym razem inną wartość, raz 3 MB, za chwilę 8, a raz 11. Te kilka mega jest dosyć istotne przy  takim necie.

Karta to Qualcomm Atheros AR956x wireless network adapter. Zainstalowane są najnowsze sterowniki. System i wszystko było wgrane już po kupnie. Dodam też, że sam zasięg dziwnie słaby, w odległości kilku metrów od liveboxa mam zaledwie 1 kreskę, podczas gdy na starym laptopie w pokoju obok mam maks. Co zrobić? Coś może blokować tego neta? Może po prostu zainstalować na nowo system?

Zobaczy czy w tym samym czasie stary laptop też osiąga tak słabe wyniki.

Czy DNS jest ustawiony ręcznie czy automatycznie?

Sprawdź podczas używania komputera czy nie gubi pakietów - uruchom wiersz poleceń (cmd) i wpisz  ping -t 8.8.8.8 (CTRL+C przerywa diagnostykę) 

Masz dużo sieci WiFi dookoła? Próbowałeś zmienić kanał ręcznie?

J,W.

Uruchom- wifiinfoview- sprawdz swój kanał na jakim nadaje twoje wifi ,zmień kanał na inny wolny lub podłącz kablem i zobacz czy jest tak samo