Wolne włączanie komputera

Witam, mam problem, a mianowicie: gdy ładuje mi się użytkownik ikonki od połączenia lokalnego, bezprzewodowego i sterowników do wi-fi. Problem tkwi w tym, że to ładuje się bardzo długo. Jeśli wasze radu nie pomogą będę zmuszony postawić system od nowa. :frowning: A jeszcze dodam, że jestem posiadaczem Windows XP professional service pack 2, HP 550, 2,00 GhZ, 1 GB RAM.

Pierwsze co, to uaktualnij do SP3. To dla Twojego bezpieczeństwa. Po drugie wykonaj defragmentację dysku, odpal CCleanera i zobaczy, czy coś pomoże.

defragmentowałem, w autostarcie już usuwałem zbędne programy, rejestr czyściłem nawet kilka programów usunąłem i nic-dalej ten sam problem, a do SP3 to skoro zdecyduje się na reinstala to może później

Przede wszystkim wywal sobie wszystko z autostartu wszystkie programy i zostaw tylko antywirusa. Możesz dodatkowo jeszcze przeczyscić i zdefragmentować rejestr, oraz sprawdzić, czy partycja systemowa ma dużo wolnego miejsca, bo jak masz raptem 2GB, albo nawet mniej, to niestem niestety będzie zamulać. XP ma to też do siebie, że jak bardzo długo jest użytkowny, to tak się zamula, że nie bardzo można coś z tym zrobić, dlatego jeżeli defragmentacja oraz czyszczenie nic nie da, oraz partycja systemowa ma sporo miejsca, najlepiej będzie sformatować partycję systemową i wrzucić Windowsa od nowa. O wiele szybciej z tym Ci zejdzie, niż doprowadzenie go do porządku.

Piotr92-to co mówiłeś zrobiłem już kilka dni temu. Jednego nie robiłem-czyszczenie partycji. Mam mało miejsca na C-39 GB, a wolne-13 GB.

Ale nie wiem czy to coś da, bo system zainstalowany mam już 2 lata. Więc robię reinstala.

PS: Czy jak zainstaluje XP na C, a jest na C to dane na D zostaną, bo na D mam 60GB danych?

Dwa lata?! To bardzo dobra decyzja, ze chcesz go przeinstalować, bo jeżeli chodzi o XP to już najwyższa pora. Co do danych na d:, to jak najbardziej zostaną zachowane, bo instalator formatuje tylko tą partycję, którą wskażesz, kopiuje sobie pliki na tą partycję i rozpoczyna instalację systemu. Dodatkowo radziłbym Ci jeszcze zrobić tak, że pomniejszyć partycję na dane i utworzyć dodatkową partycję na programy, żeby właśnie nie było trzeba ładować programy na c:. Partycję bez utraty danych możesz sobie pomniejszyć np. programem Easus partition master, tylko pamiętaj, żeby zdefragmentować partycję przed operacjami, aby uniknąć ewentualnie obcięcia jakichś plików.

Najlepiej dane zgrać na jakiś zewnętrzny nośnik, bo po defragmentacji u mnie i tak były problemy. Na szczęście miałem backup na innych komputerach/nośnikach.

Nie takie systemy się ratowało, 5-letni zawalony XP-ek udało mi się przywrócić do stanu no całkiem całkiem dobrego, ale też to trochę czasu trwało. Jeśli bronisz się przez formatem, to po CCleanerach, antywirusach można spróbować zastosować się do porad opisanych tutaj