Wolne zgrywanie plików na pendrive


(Homerox2000) #1

 Od jakiegoś czasu, kiedy próbóję zgrać coś na pendrive (rozmiar nie ma znaczenia) trwa to ok. 2h. Prędkość przenoszenia to 0.5mb/s. Formatowałem pendrive do FAT32 i to samo. Mam 8 wejść usb, w tym 2x usb2.0 na każdym ten sam problem, sprawdzałem kilka nośników. Czytałem parę tematów na forach np.

 

 http://windows7forum.pl/wolne-przesylanie-plikow-na-pamiec-zewnetrzna-rozwiazany-19770-t 

 

 

 Wyłączyłem kompresję RDC tak jak pisali na forach i nic. Mam wrażenie, że zaczęło sie to gdy kolega przyniósł swój pendrive, powiedział mi, że jest bardzo wolny i film  700Mb będzie zgrywać się 1h. Pomyślałem że wirus i skanowałem: 

 

Malwarebytes-Anti Malware (tak wiem jedno z tych cudów na kiju co mają działać :smiley:

Spybot Search&Destroy

Microsoft essentials

eset

 

i nic dalej to samo. Pmocy gdzie tkwi problem? Może płyta główna, albo coś innego  reinstall windowsa może pomóc? Już nie mam pomysłów.

 

 Jestem raczej średnio obeznany z komputerami i dopiero od dzisiaj mam konto, więc potraktujcie mnie ulgowo :smiley: .


(Ekloszard) #2

Czasem taka głupota się zdarza i to bez żadnych wirusów (na Windowsach, na linuksie tego nie uświadczyłem). Prawdopodobnie jest to kwestia niewłaściwego rozpoznania typu urządzenia i zamiast w trybie USB 2.0 pracuje w poprzednim standardzie (stąd wolne transfery).

U mnie na archiwalnym laptopie tak właśnie bywa, że sporadycznie pendrive (USB 2.0) podłączony do portu USB 2.0 ma transfery jak na zwykłym USB. Z reguły pomaga wypięcie go z tego portu i podłączenie do innego. Ewentualnie restart laptopa. Można też usunąć sterowniki dla USB z poziomu menadżera urządzeń i zrestartować komputer (wykryje to co poprzednio usunęliśmy i doinstaluje sterowniki).