Wolnego nagrywanie płyt i zwalnianie systemu

(Elkanguro) #1

Co może być powodem bardzo wolnego nagrywania płyt w Ubuntu (CDRW ~4x a DVD ~0,5x)? Do tego podczas nagrywania system jest nieco zamulony. A w winxp czy Zenwalk wszystko jest OK więc sprzęt jest w porządku. Problem dotyczy lapka z sygnaturki i pojawił się niedawno, tak nagle.

(matiit) #2

Pewnie kernel... Masz zaktualizowany system?

(Elkanguro) #3

naturalnie, że zaktualizowany

(matiit) #4

Zobacz, może dmesg pokazuje coś ciekawego...

Jak czujesz się na siłach skompiluj sobie kernel... przynajmniej wiesz co jest jak i w jakiej wersji...

(Komputerowiec21w) #5

Jakiego programu używasz do nagrywania? Odradzam Brasero i wbudowany w Ubuntu program, którego nazwy nie pamiętam ;] Od czasu, kiedy zraziłem się do Brasero świetnie sprawuje się GnomeBaker, którego polecam. Program jest w repozytoriach.

(Elkanguro) #6

Używałem i Brasero i Nautilus-cd-burner i K3b i Wodim. Gnomebaker z tego co kojarze to również wykorzystuje Wodima więc nic to nie zmieni. Zwłaszcza, że w Zenwalk GNU Linux Brasero nagrywa idealnie. Może rzeczywiście problem z kernelem ale przecież mam oficjalny z repo Ubuntu więc nie powinno być problemów. Samemu to mi się nie bardzo chce kompilować. Już kiedyś próbowałem i po 30 minutach wyskoczył błąd.

(matiit) #7

No to albo jest błąd w kernelu, albo w jakiejś bibliotece z której korzystają wszystkie programy, którymi próbowałeś nagrywać...

(Elkanguro) #8

Na to wygląda, a to jak szukanie igły w stogu siana. Na pewno wszystkie te programy korzystają z wodima, ale nie znalazłem nowszej jego wersji od tej posiadanej. Poza tym, wszystko (99%) mam z repo czyli tak jak większość użytkowników. Dziwna sprawa.

(matiit) #9

Ale nie masz sprzętu jak 99% innych.

Spróbuj cofnąć wersję wodima lub/i wersje kernela