Wolniejsza praca komputera


(K Kot Dz) #1

Witam,

od jakiegoś czasu komputer dużo wolniej się włącza (około 2-3 minuty), wolno chodzi zaraz po starcie systemu, wolniej też uruchamiają się gry. Pousuwałam kilka niepotrzebnych programów z autostartu, użyłam CCleanera jednak to nie pomogło, więc zwracam się do Was. Dodam, że dziś dodatkowo miałam problemy z avastem i musiałam go zreinstalować, żeby zaczął działać. Proszę o sprawdzenie logów i porady co powinnam zmienić, naprawić, usunąć.

log z OTL: http://wklejto.pl/74878

log z Extras: http://www.wklejto.pl/74879

Pozdrawiam!

Rozumiem, że skoro nikt, nic nie napisał to nie widać u mnie w logach jakiś robali i innych świństw, które nie powinny się tam znaleźć? Będę wdzięczna nawet za pobieżną, krótką odpowiedź.

Pozdrawiam


(deFco247) #2

Logi są nie do użytku, zamiast tekstu jest chińszczyzna. Zamiast tego nędznego wklejto.pl użyj http://wklej.org/ lub http://wklej.to/


(K Kot Dz) #3

log z OTL: http://wklej.to/tsmj

log z Extras: http://wklej.to/fa0q

Mam nadzieję, że teraz już dobrze.

Tak mi przyszło do głowy ostatnio, czy takie nagłe spowolnienie komputera może być spowodowane uszkodzeniem na dysku? Pytam, ponieważ wcześniej miałam problem z dyskiem (należy do “wadliwej” serii Seagate Barracuda 7200.11)…

Pozdrawiam.


(deFco247) #4

Tak i niestety ale wszystko wskazuje na to, że masz rację.

Takie o to błędy są widoczne w Dzienniku zdarzeń:

Dysk czym prędzej do wymiany.


(K Kot Dz) #5

Jej, aż tak źle? Ale czy to oznacza, że dysk może w każdym momencie przestać pracować czy po prostu jego praca i odczytywanie danych będą się systematycznie pogarszać? A może próbować “coś” z tym robić? Sprawdzić dokładniej Check diskiem?

Jest to dysk 500 gb, używany 1,5 roku i wolałabym go ratować za wszelką cenę…


(Łukasz) #6

Tak

To nic nie da. :expressionless:


(K Kot Dz) #7

Czyli tak nagle od wolniejszej pracy kompa do ustania pracy dysku z dnia na dzień? Jak to możliwe? Dodam, że dysk już raz padł zupełnie (jako że to ta “wadliwa” seria) i miał wgrywane nowy firmware co miało zapewnić mu normalny żywot… Czyli to nie pomogło?


(deFco247) #8

Jak widać nie, gdyż tu zapewne mamy do czynienia z uszkodzeniem fizycznym.


(K Kot Dz) #9

No tak, do wgrania nowego firmwaru dysk był przesyłany do Warszawy, już to mogło go uszkodzić… Ale przez ponad rok chodził b. dobrze więc miałam nadzieję, że będzie działał normalnie… Po tym doświadczeniu - nigdy więcej dysków Seagate… Mam tylko nadzieję, że jeszcze trochę pociągnie na tyle, żebym mogła pozgrywać dane. Dzięki za wszystkie odp, pozdrawiam.