Wolniejsze wyświetlanie plików w folderze po aktualizacji systemu

Witam. Po najnowszej aktualizacji dla Windowsa 10, Creators Update, wyświetlanie plików w folderze oraz przełączanie między nimi (np. Zdjęcia) znacząco spowolniło przez co podgląd, edycja czy chociażby zmiana nazwy jest utrudniona… Odświeżanie folderu, przesuwanie “suwakiem” z folderze jest wręcz mozolne bo wiesza się i bez znaczenia czy w folderze znajduje się znaczna liczba plików czy kilka. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, o ile to nie jest jaki “bug” w najnowszej aktualizacji.

Spróbuj zainstalować system na czysto. Ja po aktualizacji mam opóźniony start. Zaraz po świętach też stawiam system od nowa.

No wolałbym żeby obyło się bez tego a to w ostateczności bo to masa roboty z ponowną instalacją gier, programów etc.

Wiem…ale można spróbować…może coś pomoże. Ja tak zrobię bo już mnie wkurza ten start.

Coś może jakby nie zapisywał miniatur obrazków i za każdym razem na nowo wczytywał

Acha…to spróbuj w ustawieniach: System - Pamięć - Czujnik pamięci - Wyłącz

Było cały czas wyłączone, chyba faktycznie warto byłoby spróbować reinstalacji systemu

Moze uruchom system w trybie awaryjnym, zobacz czy dalej tak sie dzieje.

Jesli mozliwe ze antywirus albo jakis program nie jest do konca kompatybilny z nowa aktualizacja.

Spróbuję. Tak w ogóle to Ccleanerem wyczyściłem też wszystko, i działało normalnie przez jakiś czas i znów zaczęło się wieszać, więc znów wyczyściłem i przyśpieszyło nieco…