Wolniejszy internet przez WIFI na jednym z komputerów

Witam,

mam dosyć nietypowy problem. Otóż mam dwa komputery i router Livebox 2.0. Obydwa stoją od siebie dosłownie 0,5 metra i są podpięte do sieci za pomocą adapterów WIFI dołączonych do Livebox’a. Internet to całe 6 Mbit. Problem w tym, że na jednym z nich internet chodzi o wiele wolniej. Na jednym bez problemu uzyskuję maksymalną prędkość łącza, niestety na drugim nie udaje się uzyskać nawet 1 Mbit (prędkość sprawdzana przy pomocy speedtest), co utrudnia pracę w sposób znaczący. Przeskanowałem komputer przy pomocy avast’a oraz Spybot’a, ale nie pomogło to nawet trochę (chociaż kilka wirusów zostało przeniesionych do kwarantanny). Przeskanowałem też dysk programem Hard Disk Sentinel, ale nie wykrył on żadnych problemów z dyskiem. Nie wiem co mam dalej robić i jak zdiagnozować problem. Czy ktoś może udzielić jakiejkolwiek rady? Dziękuję za odpowiedzi.

Zamień adaptery i zobacz czy jest jakaś zmiana. Sprawdź też czy tylko przy jednym włączonym komputerze jest problem.

Niestety podmiana adapterów ani wyłączenie jednego z komputerów z sieci nie dała żadnych rezultatów. Nadmienię też, że po kablu problem nie występuje. Co więcej komputer, który ma tak wolny internet stał w innym pokoju, ale myślałem, że sygnał jest za słaby w tamtym miejscu więc go przeniosłem w miejsce gdzie jest ten drugi. Moje próby nic nie dały.

Spróbuj jeszcze przeinstalować sterowniki do adaptera i jeśli są nowsze, zaktualizuj. Jeśli to nie pomoże, zresetuj stos TCP/IP poniższymi poleceniami.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

Jeśli to nie poprawi sytuacji, wklej logi OTL, gdyż problem może wiązać się z infekcją lub złym stanem systemu.

Hej,

A nie jest przypadkiem tak, że podpinasz adapter do portu USB w standardzie 1.1 albo 1.0?

Pozdrawiam,

Dimatheus