Wolniejszy transfer na torrentach po zmianie komutera

(Przemekmazur) #1

Po zakupie komputera niestety mam wolniejszy transfer przy ściąganiu torrentów, wcześniej średnia prędkość to było ok. 56 kB/s teraz to ok 36 kB/s, przy internecie 512 Mbps. Ściągając z stron prędkość jest maksymalna, czyli tak jak było poprzednio. Na początku sądziłem, że to wina Windowsa 7, bo wcześniej miałem XP, jednak szukając informacji znalazłem, że Windows 7 nie ma blokady połączeń, więc najprawdopodobniej jest to wina karty sieciowej lub jeszcze czegoś innego, ustawienia w utorrencie mam takie same i ściągam z tego samego trackera co zawsze, więc proszę mądre głowy o pomoc, co w takim razie blokuje mój transfer? Moja płyta główna to Gigabyte 770TA-UD3, a karta sieciowa zintegrowana to Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) PCI-E.

(Bambosz107) #2

Szybkość ściągania torrentów zależy przede wszystkim od ustawień klienta bittorrent oraz stosunku seedów do peerów. Poza tym masz raczej prędkość 512 Kb/s a nie Mb/s :wink:

(Przemekmazur) #3

Pomyliłem literkę, miało być 512 kbps. Stosunek seedów do peerów jest tu nieważny, bo ściągam z prywatnego trackera, na którym zawsze miałem maksymalny transfer, więc to na pewno nie jest przyczyną. A jeśli chodzi o ustawienia, co w takim razie zmienić, bo ja nigdy praktycznie nic nie zmieniałem w utorrencie i ściągał z normalną prędkością.

(Kamilze) #4

Sprawdź czy masz dobrze przekierowane porty.

Jeśli to prywatny tracker powyłączał DHT .

Z prywatnych trackerów też wolno może się pobierać jeśli wstawka jest stara lub osoby wysyłające wysyłają co innego.

(Przemekmazur) #5

Problemem okazało się zainstalowanie nowej wersji utorrenta 2.0, która jak czytałem reguluje wykorzystanie łącza, więc zainstalowałem wersję 1.8.5 i jak na razie wszystko wróciło do normy.