Wolniejszy transfer na torrentach po zmianie komutera

Po zakupie komputera niestety mam wolniejszy transfer przy ściąganiu torrentów, wcześniej średnia prędkość to było ok. 56 kB/s teraz to ok 36 kB/s, przy internecie 512 Mbps. Ściągając z stron prędkość jest maksymalna, czyli tak jak było poprzednio. Na początku sądziłem, że to wina Windowsa 7, bo wcześniej miałem XP, jednak szukając informacji znalazłem, że Windows 7 nie ma blokady połączeń, więc najprawdopodobniej jest to wina karty sieciowej lub jeszcze czegoś innego, ustawienia w utorrencie mam takie same i ściągam z tego samego trackera co zawsze, więc proszę mądre głowy o pomoc, co w takim razie blokuje mój transfer? Moja płyta główna to Gigabyte 770TA-UD3, a karta sieciowa zintegrowana to Realtek RTL8168C§/8111C§ PCI-E.

Szybkość ściągania torrentów zależy przede wszystkim od ustawień klienta bittorrent oraz stosunku seedów do peerów. Poza tym masz raczej prędkość 512 Kb/s a nie Mb/s :wink:

Pomyliłem literkę, miało być 512 kbps. Stosunek seedów do peerów jest tu nieważny, bo ściągam z prywatnego trackera, na którym zawsze miałem maksymalny transfer, więc to na pewno nie jest przyczyną. A jeśli chodzi o ustawienia, co w takim razie zmienić, bo ja nigdy praktycznie nic nie zmieniałem w utorrencie i ściągał z normalną prędkością.

Sprawdź czy masz dobrze przekierowane porty.

Jeśli to prywatny tracker powyłączał DHT .

Z prywatnych trackerów też wolno może się pobierać jeśli wstawka jest stara lub osoby wysyłające wysyłają co innego.

Problemem okazało się zainstalowanie nowej wersji utorrenta 2.0, która jak czytałem reguluje wykorzystanie łącza, więc zainstalowałem wersję 1.8.5 i jak na razie wszystko wróciło do normy.