Wolno chodzący internet

Witam, mam pewien problem dotyczący internetu. Mam wykupiony internet w Vectrze 8mb, w innych godzinach zwiększany jest transfer do 16 mb. W ostatnim tygodniu jednak zauwarzyłem, że internet się tnie. Przez tydzień robiłem speed testa i ciągle nie wchodziło nawet na 8mb, pokazywało około 4 mb. (na komputerze i na laptopie). W laptopie karta bezprzewodowa i łączy przez routera. Pomyślałem, że coś w modemach itp, więc wyczyściłem modem, zresetowałem routera itp. Teraz mam ten sam problem i jeszcze na laptopie strony strasznie wolno się otwierają. Nigdy nie miałem tak wolnej rekacji na komputerze, ciągle coś przycina, a speed test pokazuję 4 mb. Co mam zrobić ? Z góry dziękuję.

No więc powiem Ci tyle. Nigdy nie osiągniesz (no osiągniesz, ale bardzo rzadko) pełnej prędkości neta oferowanej przez dostawcę. Zawsze jest mniej, bo to jest uzależnione od serwera z którym się łączysz, od aktualnego przeciążenia sieci itp. Takie testy wykonuj najlepiej o 2-3 w nocy, wchodząc przykładowo na noc.gts.pl bądź korzystając z konta Premium np. Rapidshare pobierz jakiś duży plik, po kilku sekundach (ok. 10) od rozpoczęcia pobierania transfer się ustatkuje, wtedy mnożysz to x8 i masz prawdziwą szybkość neta. Jednak i to nigdy nie jest dokładne, ale dokładniejsze od speedtestów.

Ja przykładowo mam neta 32mb, czasami ściągam z prędkością 1,8 mb, czasami 4,2mb. Nie mam do tego problemu, bo wiem, że zależy od przeciążenia itp.

Przy szybkim internecie ważne jest także, aby mieć dobry, szybki komputer. Przykładowo na starym komputerze internet 8mb może Ci działać jak internet 1 mb. :]

Ja przykładowo mam dni, że speedtest mi pokaże 10-12mb i jakoś muszę żyć. :] Najczęściej moim wynikiem jest 28-31mb, od Czerwca 2010 tylko 5 razy osiągnąłem 32mb z groszem na speedtest.net.

@edit:

Proszę tutaj moje wyniki speedtestu zrobionego przed chwilą. Masz różne serwery, różne odległości. I jak widać, serwer Gliwicki bliżej a gorszy wynik niż warszawy. I tutaj właśnie widać, że zależy od przeciążenia serwera.

Test 1 (Luxemburg):

1033178148.png

Test 2 (Warszawa):

1033184888.png

Test 3 (Gliwice):

1033186132.png

@edit2:

A tutaj proszę pobieranie z gts.pl:

hhhhhhyyyyyy.jpg

Kolego piszesz glupoty,no chyba ze komputer 128mb ram lub mniej,predkosc internetu nie jest zalezne od komputera,co najwyzej problem bedzie z przeglądarką np wolno sie bedzie otwierac i reagowac na komendy,ale to juz naprawde stary musi byc komputer.

Szybki komputer nie równa się szybkiemu internetowi. Jak już to wpływa na jakość przeglądania stron ze sporą zawartością. Od dłuższego czasu jak grzyby po deszczu powstają strony zapychane różnymi elementami flashowymi, które właśnie one pożerają zasoby systemowe. Wejdź sobie na dowolny portal (wp, onet, gazeta itp) a zobaczysz setki elementów z animacjami - i tu fakt, lepszy sprzęt pomaga.

Ale żeby to miało wpływ na sam transfer? Nie no :wink: Równie dobrze można powiedzieć, że ogólna prędkość komputera zależy od “jakości” prądu w gniazdku - u nas to 50 Hz, w USA - 60 Hz a to znaczy, że mają tam średnio o 20% szybsze komputery :stuck_out_tongue:

Możesz spróbkować zaktualizować sterownik od karty graficznej

Niby tak, ale przedtem wszystko normalnie chodziło i speedtest także pokazywał często 8 mb a w nocy 16mb, a teraz jest o wiele słabiej. Nie wiem może skontaktuję sie z vectrą i podpytam.

Trzeba było od tego zacząć. Jeśli wina nie leży po ich stronie może być coś z wirami/robakami itp.