Wolno czytający DVD-ROM LG

Mam problem z DVD-ROM’em LG HL-DT-ST GDR8164B który tkwi w tym że napęd strasznie wolno czyta płyty. Nagrywarka Lite-On ładnie szybko czyta i nagrywa a ten LG od jakiś paru tygodni zamula strasznie , format nie pomógł podłączone jest wszystko OK. Wersja Firmware 0L06.

udma włączone ??, podczas kopiowania jakie jest zużycie procesora ?? może napęd się zużywa (sprawdź taśmę).

Od paru tygodni?? Czyli wcześniej czytał szybciej, tak? To prawdopodobnie zabrudzony laser a jeśli nie To już raczej wina samego sprzętu. Też mam model nagrywarki LG h44n i płyty nagrywa naprawdę świetnie, ale jeśli chodzi o odczyt jest… bardzo średnio. Nawet aktualizacja nie pomogła, a dużo starszy lite-on czytał płyty bardzo szybko.

UDMA - A co to? :stuck_out_tongue: Zużycia procka ja normalne , napęd kupiony 1,5 roku temu więc nie sądze aby się tak szybko zużył :slight_smile:

Jak nie masz SATA to trzeba włączyć UDMA (napęd nie jest na SATA) . Włączasz chyba Kontroler IDE ATA/ATAPI wybierasz odpowiedni kontroler (najlepiej sprawdzić wszystkie) i wybierasz właściwości tam gdzieś na jakieś liście jest “UDMA jeżeli dostępne” ale dokładnie ci nie powiem bo ja mam wszystko na SATA :-D.

Bardzo możliwe.

Kola1214 , spróbuj przeczyścić napęd płytą czyszczącą przeznaczoną do czyszczenia napędów optycznych.

Skoro piszesz, że owy napęd zaczął zamulać od pewnego czasu, to prawdopodobnie wina jego zabrudzenia, bądź wyeksploatowania.

Jeżeli problem występowałby od samego początku, można byłoby przypuszczać, że jest niepoprawnie podłączony (np. zestawiony na jednej taśmie IDE z dyskiem twardym).

Witam

mam problem z nagrywarką LG GH22LS30(SATA) a mianowicie problem tkwi w tym że napęd bardzo wolno czyta i nagrywa płyty, no i nie wiem co może być problemem. Wersja firmware 1.02. Zużycie procesora też nie jest wysokie, ale bardzo muli kompa podczas kopiowania czy nagrywania płyty, gdy nagrywam płytke nero essentials 7.11.14.0 to zdarza się że trwa to około godziny :frowning: napęd kupiłem tydzień temu no i chyba będę musiał oddać na gwarancje jeśli problem nie ustąpi