Wolno działające łącze internetowe

Witam. Od pewnego czasu mam problem z łączem (lub komputerem). Normalne przeglądanie stron czasami staje się uprzykrzające gdyż strasznie długo się wczytują a zdarzało się i tak, że się rozpadywały. Innym problemem są np. filmiki czy to na YouTube czy innych serwisach, ostatnio stało się to już bardzo upierdliwe m.in. strona ładuje się, zazwyczaj jeszcze w trakcie ładowania strony filmik już się zaczynał buforować/odtwarzać (widocznie), teraz stronka się załaduje i tak jakby stoi, nic się nie działo, ale gdy np. jak filmik jest krótki (szybki czas buforowania) on nagle się odtwarza a pasek staję się od razu cały zapełniony (załadowany), gdy np. chcę oglądać film od jakiegoś momentu nie jest to możliwe, nie wywoła to żadnej reakcji. Drugim uporczywym problemem stało się pobieranie plików. Klikam na danej stronie Pobierz i strona się ładuje, ładuje i ładuje po chwili (gdy plik jest np. mały) pokazuje się czy chce zapisać/otworzyć klikam i on od razu się pokazuje/zapisuje. Używam przeglądarki Firefox 3.5.5, próbowałem wcześniej filmiki odtwarzać na IE8 oraz Chrome - skutek ten sam, z plikami się nie bawiłem jeszcze. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale bardzo mocno mnie to rozprasza i czasami nie daje pracować. Jedynym wyjściem jest restart komputera wtedy wraca wszystko do mniej/więcej normy ale ostatnio już po chwili wszystko się paprze. Tak jeszcze wspomnę o bardzo częstych zrywkach internetu, tj. nagle internet pada i albo wstanie albo nie i muszę otwierać Centrum Sieci i Udostępniania, wyłączyć i włączyć kartę sieciową wtedy zaskakuje chociaż ostatnio też musiałem powtarzać proces gdyż nie chciało załapać. To bynajmniej dzieje się i działo długi czas i zazwyczaj zdarzało się w okolicach godziny 24:00 lecz ostatnio dzieje się to w biały dzień nawet i popsuło mi to już humor, bardzo (nawet z myślą rozwalenia na drobny mak). Mi się wydaje, że to wina operatora, lecz pomiędzy modemem a komputerem mam router D-Link DI-524 i nie wiem czy to on czy jak bo on nie jest w pełni sprawny, nie działa Wi-Fi (chociaż wszystko mam podłączone po kablach i Wi-Fi nie potrzebne mi ale sam fakt, że nie działa).

A my jesteśmy wróżki i wiemy w jakiej sieci jesteś…

Przepraszam, myślałem, że mam to w sygnaturce :stuck_out_tongue:

Netia 1Mb ADSL

Hey! Przede wszystkim zadzwoń do operatora, technik powinien ci wszystko wyjaśnić. Internet masz na linii telefonicznej telekomunikacji?

Zaktualizuj Firefoxa do wersji 3.6…, wprawdzie beta ale już dostosowana do 7.

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ … .4.EN.html

Aktualizacja przeglądarki nic nie da, 7 też nie ma tu nic do rzeczy, nie napisane przecież, jakiego systemu dotyczy problem

Miałem i niestety nie chcę mieć do czasu wydania dobrej wersji. Zacina się, wysypuje.

Hey! No odpowiedz mi, od kiedy masz problemy, czy przy twoim necie dokonywane były ostatnio jakies zmiany? Zmieniałeś operatora np? I czy internet masz na kablach telefonicznych telekomunikacji?

Masz internet w netii i masz takie przeboje? Ja myślałam że interenet w neti jest nie zawodny :o

A zgłaszałeś tą sprawę już komuś z netii? Technik powinien wytłumaczyć jak sobie w takich sytuacjach poradzić lub sam przyjechać i sprawą osobiście się zająć :wink:

Gdybyś się znał i byś przeczytał mój 2gi post, nie pytał byś się czy internet mam po kablach telefonicznych.

Nie dzwoniłem jeszcze, na dniach mam zakupić nowy router (z powodu braku Wi-Fi) i jeżeli się nie zmieni sytuacja chyba do nich zadzwonię wtedy.

Gdybyś się znał i byś przeczytał mój 2gi post, nie pytał byś się czy internet mam po kablach telefonicznych.

Ale odpowiedź! Nie zauważyłem 2 postu a ty nie raczysz odpowiedzieć na moje pytania, trzeba było nie wpuszczać Netii na kable telekomunikacji, to nie miałbyś problemu. Jak ja się nie znam, a ty tak się znasz to radź sobie sam, czesc

darmik24 , mam modem ADSL a za nim maszt. Kable mam tylko w domu :stuck_out_tongue:

Internet w netii nie jest niezawodny. Dzieją się tam różne cuda, mimo że Netia tak się chwali i reklamuje. Znajomy ma problemy z internetem w netii i nawet do techników nie może się dodzwonić. Dzwoni po kilka razy i nic z tego. Ja mam juz od kilku lat neostradę, w tej chwili 2048 i żadnych problemów, wszystko smiga jak należy i nie widzę powodu, aby przechodzic na Netię, choć już kilka razy panowie z Netii byli u mnie w domu i nachalnie namawiali na przejście na ich stronę. Ale nie przeczę, że u kogoś innego neostrada może też sprawiać problemy, to zależy od wielu czynników

Ja mam internet orange freedom 512mb i zainteresowana byłam właśnie ofertą netii ale się trochę zniechęciłam po tym poście :shock: Co do neostrady to nie polecam gdyż jest bardzo droga (plus abonament za tel) a poza tym jakoś nie mam przekonania do neostrady uważam że mają stanowczo za drogo a inni operatorzy mają taniej :lol:

Powiem tak. Miałem mieć neostradę po kablach telefonicznych lecz “fachowcy” od TP stwierdzili, że się nie da w ogóle założyć internetu, Netia przyjechała następnego dnia i założyła bez problemu internet tyle, że bezprzewodowy. Internet taki jak Era, Orange czy Plus nie wchodzą w gre gdyż cienko u mnie z zasięgiem GSM, a z resztą potrzebuje normalnego internetu a nie jakiegoś co Ci nalicza transfer itp.