Wolno działający internet na czystym Win 8.1

Witam wszystkich

Kilka dni wstecz zainstalowałem czysty Win 8.1 z obrazu pobranego ze strony Microsoftu.
Windows aktywowany.
Trudno powiedzieć czy od samego początku czy po krótkim czasie/zainstalowaniu jakiegoś programu/dodatku, internet zaczął chodzić ociężale - strony ładują się długo, filmiki na youtube w najniższej jakości buforują się dopiero po kilkunastu sekundach, czasami spada zasięg wifi na 3-4 kreski.

Takie spowolnienia nie trwają cały czas, są chwilowe.
Myślałem, że dostawca internetu coś kręci, ale połączyłem się z internetem poprzez transfer danych ze smartfona i problem nie ustąpił.

Tak jak wspomniałem na początku, WIndows ma kilka dni i zainstalowane mam praktycznie same niezbędne programy:

Dodatki do Chroma:

W Menadżerze Urządzeń mam jeden wykrzyknik - nie mam pojęcia od czego:

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Na tym urządzeniu właściwości i sprawdź szczegóły i identyfikatory sprzętu. Następnie w Google wpisz je i zobaczysz jakie urządzenie. No i ze strony producenta sprzętu bądź laptopa. I zaktualizuj to.

OK, dzięki.
Wykrzyknik zniknął.
Zobaczymy czy to rozwiąże problem z internetem…

U mnie dawniej rozszerzenie Ghostery powodowalo, że internet był “ociążały”. Wyłącz rozszerzenie i sprawdź.

1 polubienie

Po co ci w sumie adblock i uBlock origin wycinasz to samo dwa razy i potem się dziwisz że muli.
Jak masz jakąś hiper niestandardową regułę w adblocku to napisz np. zgłoszenie w uBlocku jako błąd i pewnie ci doradzą jak przerobić je by hulało w nim.