Wolno działający internet tylko na jednym pc

Witam,

Na początku uprzedzę: problem nie jest trywialny. Przeszukałem sporo forów i nie znalazłem skutecznego rozwiązania.

Do rzeczy:
Dwa komputery, położone obok siebie, na jednym wifi działa spoko, na drugim strony ładują się baaardzo wolno. Speedtest.pl - prędkość świetna. Na kablu działa świetnie. Przywracanie do stanu fabrycznego nie dało rezultatu. Żadnych smieciowych aplikacji nie dostrzegam. Serwery DNS ustawione tak samo jak na sąsiednim PC. W trybie awaryjnym działa świetnie. Co ciekawe, inne sieci WiFi działają bez zarzutu. Internet od Vectry na routerze Cisco. Wifi 2.4GHz (4 kanał). Wifi intelowskie. Problem wystąpił nagle.

Pomóżcie :sleepy:

Hmmm, komputery czy laptopy?
Jeżeli laptop to do karty sieciowej ma wpinane 2 kabelki. Może jeden z nich się wypiął/uszkodził?

Laptopy (w sumie nie założyłem że ma to znaczenie). Czyli kwestia hardware?

To jest jedna z teorii :wink:
Ew. jakby to nie była kwestia fizyczna to czy przywracanie do stanu fabrycznego odbywało się jako świeża instalacja od zera z wyrzuceniem wszystkich plików?

Przywracanie polegało na skorzystaniu z wbudowanego oprogramowania Samsungowego. Przywracal system do świeżej wersji fabrycznej. Kasowal pliki.

Weryfikowałeś sterownik i jego ustawienia? Tryby oszczędzania energii? Karta pracuje w danym momencie w tym samym standardzie? Może ktoś założył Ci jakąś kolejkę na routerze? Windows Update lub coś innego nie zajmuje Ci całego pasma?