Wolno działający internet - Xubuntu 12.04

Witam mam problem z internetem jest on radiowy, ale nigdy nie miałem problemu z nim oczywiście tylko na windowsie -,- Mam Xubuntu 12.04 i poprostu gdy odpaliłem 2 zakładki w Firefox to obie się wczytywały nie wiadomo jak długo. Wiem że był na forum podobny temat, ale nie mogę go znaleść.

Miałem to samo na ubuntu. jak odpalisz 1 zakładke to jest szybciej prawda?? Tak samo jest gdy np ściągają się aktualizacje i np chcesz odpalić firefoxa wtedy też już inter€net na nim będzie gorzej chodził. Nie wiem od czego to jest uzależnione wygląda na to jakby nie umiał rozdzielić tego internetu “na programy”. Ja korzystam z hotspotu w domu gdzie zasięg mam tylko na 2 kreski. W Windows prędkości jakie osiągam dochodzą do 900 KB/S - PRZY DWÓCH KRESKACH ZASIĘGU :o w Ubuntu gdy coś ściągam najpierw jest tak wolno i dopiero potem nabiera szybkości ale nigdy do takich prędkości nie doszedłem. W OpenSuse ten internet działał mi lepiej, fedorze troche też lepiej ale i tak zawsze gorzej niż na Windowsie. Pewnie jest to uzależnione od sterowników nie wiem.

Dziwne.

Internet na Linuksie powinien działać znacząco szybciej niż na Windowsie.

Trudno powiedzieć, bazując na tym opisie powiedzieć, co może być przyczyną wolnego działania.

U mnie na wolne działanie pomogło kiedyś konfiguracja dns-ów i ustawienie ich na opendns.

Może u Ciebie też to zadziała, ale bez konkretniejszych danych to trochę przypomina szukanie na ślepo…

A gdybym samodzielnie skonfigurował połączenie internetowe? Najlepsze jest to że gdy instalowałem wczoraj przez terminal “alien” to prędkość ściąganai tego to było aż 9xxx B/s bo korzystałem z internetu.

A jeszcze jedno jest peferowana instalka debian’a na USB (do instalacji z USB)?

Dodane 20.06.2012 (Śr) 9:24

A zapomniał bym powiedzieć o tym że serwer z którego ciągnę internet jest na linuskie nie wiem dokładnie jakim, ale wiem że na linuksie. A i karta sieciowa to TP-Link WN550G o ile dobrze pamiętam.

U mnie była taka sytuacja, że internet działał szybko, ale w przeglądarce internetowej była tragedia tzn. bardzo wolny transfer. Jak wspomniałem, pomogło ustawienie DNS-ów.

Ustawiłem po swojemu adresy ip itp. i jest lekka poprawa nawet nie lekka bo duża teraz pobierając pliki przy okazji dość szybko się przegląda strony. Uznajmy za zamknięty.

Czyli ja korzystając z hotspotu nie mając dostępu do routera nie mogę nic zrobić?

Ja zrobiłem to tak że wyświetliłem informacje o połączeniu i wszystkie dane z tamtego przepisałem spróbuj :wink:

Możesz spróbować wyłączyć obsługę IPv6 w systemie oraz w przeglądarce. Obsługę IPv6 wyłączysz dodając do pliku /etc/sysctl.conf takie linijki.

net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1

net.ipv6.conf.default.disable_ipv6 = 1

net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6 = 1

Plik możesz edytować dowolnym edytorem jako użytkownik root. Do pliku /etc/modprobe.d/blacklist.conf możesz również dodać taką linijkę.

blacklist ipv6

Plik możesz edytować dowolnym edytorem tekstu jako użytkownik root. Zmiany powinny odnieść skutek po ponownym uruchomieniu systemu.

Obsługę IPv6 możesz wyłączyć w przeglądarce w taki sposób (na przykładzie Firefoksa). W pasku adresu wpisujesz about:config w polu filtrowania wpisujesz network.dns.disableIPv6, klikasz na to dwukrotnie, aby wartość false zmieniła się na true. Jeśli korzystasz z innej przeglądarki, zajrzyj do jej podręcznika pomocy po instrukcję jak wyłączyć obsługę protokołu IP w wersji 6.

Pozdrawiam!

Dzieki dodam se to do blacklist.conf. Również pozdrawiam.