Wolno działający komp

Witam,

zapewne mieliście już multum takich postów, ale ja nie znalazłem odpowiedniego dla mnie, serdecznie przepraszam, jeśli zaśmiecam forum niepotrzebnymi wątkami.

Mianowicie: mój komp ma 512 MB RAM, chciałem 2gb, zamówiłem na Allegro, oczywiście nie przyszło :confused:

Komputer działa wolno podczas ogólnego użytkowania: wyłączanie gry - ikonki z pulpitu znikają i trzeba poczekać jakieś 15 sek., często tak jest przy włączaniu różnorodnych folderów.

Różne aplikacje włączają się wolno, to samo z wyłączaniem aplik.

Co robiłem, aby zapobiec? Uruchamianie na starcie - avast i FirstCap (lekka aplikacja), nawet zrobiłem sobie klasyczny wygląd systemu,

co zrobić? Pomóżcie,

nie może być : format, przywracanie systemu,

jeszcze jedno: Mam do was pytanko: jak mam szybkość Ram: DDR2 533MHz to można wziąć teraz jak chce 2GB szybkość większą niż 533 MHz ???

Mało ramu. Muli głównie przez dysk bo pracuje pamięć wirtualna.

Dołożysz minimum do 1GB lub do 2GB - będzie o wiele lepiej.

Co do szybkości pamięci to musisz sprawdzić w specyfikacji płyty - jaką pamięć obsługuje.

nie wiem czy to robiłeś ale : usuń zbędne rzeczy z auto startu. przeczyść komputer ccleanerem oraz cleanGP, zrób defragmentację dysku programem Diskeeper. zainstaluj jakiegoś lekkiego antywirusa

Wykonaj to: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Ponadto oczywiście dokup RAMu. Żeby wiedzieć jaki będzie odpowiedni podaj model swojej płyty głównej.

To dobry program, ale lepszy jest Smart Defrag.

A robiąc defragmentację kasują się pliki ??

Dodane 02.01.2010 (So) 13:47

Płyta główna:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 02/01/2007-P4M890-P5VDCTVM-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Czyli co z tym ramem?

p.s. chciałem sobie go kupić - w komputerowy remanent :smiley:

Nie.

Prócz zaleconej wyżej optymalizacji systemu przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

Z tego, co podałeś wywnioskowałem, że Twoja płyta to Asus P5VDC-TVM/SE , a więc obsługuje pamięć:

2 x DDR2 533 / 400 MHz

max. 2 GB, non-ECC, niebuforowana

2 x DDR 400 / 333 / 266 MHz

max. 2 GB, non-ECC, niebuforowana.

W takim wypadku napisz jaką pamięć masz tam obecnie - jaka, ile, w ilu modułach.

P.S. Ten komputer to składak czy gotowiec z supermarketu?

Ten komp to jest piękny gotowiec z elektromarketu (avans) kupiony ok. 2 lat temu, przepraszam, ale nie mogę sprawdzić ramu, chyba , że znacie program do znalalezienia takich info. ale pod LINUX /(!)

Tak myślałem, że z marketu. W każdym razie najlepiej odkręć obudowę i zobacz co za RAMy tam masz.

wiem, że ten ram do samsung DDR2 : szybkość taktowania to 533 MHz

Czyli masz tam jeden moduł 512MB DDR2 533Mhz?

Twoja płyta Asus P5VDC-TVM/SE obsługuje pamięć:

2 x DDR2 533 / 400 MHz

max. 2 GB, non-ECC, niebuforowana

Masz więc jeszcze jedno wolne gniazdo i możesz do niego włożyć moduł maksymalnie 1GB np. taki:

http://allegro.pl/item877550222_goodram … tanio.html

Można też pozbyć się tej 512stki i kupić dwie nowe 1GB.

tak,mam tam jedną tak zwaną kość ramu - Samsung 512MB, szybkość taktowania 533 Mhz (I W NAWIASIE PISAŁO 255 MHZ CZY COŚ TAKIEGO) a nie będę rozkręcał obudowy, bo po prostu się boję o kompa! !!

No więc wszystko tak, jak napisałem wcześniej. Decyzja należy do Ciebie.

A zdjęcie obudowy niczym nie grozi :stuck_out_tongue: Jak dokupisz RAMu to będziesz musiał pogrzebać w środku.

Jeśli masz wystarczającą sumę pieniędzy to kup 2x 1Gb RAM a jeśli nie to przynajmniej 1x 1Gb.

Jeśli potrafisz to sam wymienisz jeśli nie to zawołaj doświadczonego znajomego.