Wolno działający komputer, mało FPS w grach

Witam
Procesor-Intel core i7 4790
Karta graficzna-gtx 1660
8 GB RAM
Na niskich ustawieniach w Battlefield 1 mam NIE stałe 60 FPS, komputer ogólnie wolno chodzi, aplikacje długo się uruchamiają, jakieś przycięcia itp. Proszę o diagnozę.

FRST: http://www.wklejto.pl/752877
addition: http://www.wklejto.pl/752878
shortcut: http://www.wklejto.pl/752879

HD tune, zdrowie dysku + prędkości, a tak ogólnie: Drive c: () (Fixed) (Total:126.86 GB) (Free:5.98 GB) NTFS obstawiam, ze połąsiłeś się na 128 GB SSD “żeby było szybciej”, masz relatywnie mało Ram, brak miejsca na plik wymiany, dodatkowo przepełnione SSD zwalniają mocno …:wink:

Wiesz skąd tak niskie FPS w BF1, bo chyba nie od dysku?
W zakładce “Health” jest napisane: “Health status:ok”
qwesadasd
PS. Zle obstawiłeś, dysk systemowy to HDD, 1000Gb tylko podzielony na dwie partycje.

Co to jest to scptoolkit bez podpisu cyfrowego?

@iJuliusz :slightly_smiling_face:

Programu scptoolkit używam żeby pad od PS3 działał mi na komputerze. A czemu podpisu cyfrowego nie ma to ci nie powiem, bo nawet nie wiem co to jest ten podpis.

A. To okej. Czyli trzeba poczekać za ekspertami. Oni zerkną co dolega. :slightly_smiling_face:

…a to przepraszam, miałeś dysk systemowy 1000GB, bo ten trzeba utylizować :wink: Powtórz, jeżeli możesz, test z LIVE CD, ale Twoje wyniki na wykresie wskazują na trupa - szczególnie te 10% pierwsze gdzie masz pewnie Windowsa i plik wymiany pamięci RAM :wink:

Ja bym wywalił na początek produkty iobit. A czemu? Bo były wątki o tym.

Z tym testem z LIVE CD może być problem gdyż: “Pobrany program należy nagrać na dowolny nośnik CD, DVD lub na inne urządzenie USB. A następnie uruchomić bezpośrednio po włączeniu komputera.” w tej chwili mój jedyny nośnik USB to komórka, nada się?

Wywalone, w sumie, to instalowałem je tylko na chwile, właśnie po to żeby mi troche “wyczyściły” komputer.

Witaj.
Uzupełnij sterowniki płyty głównej i USB
Ogólnie nie widzę infekcji.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST
    fixlist.txt (3,1 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.08b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

Na 90% nie nada się.

Fixlog.txt (8,6 KB)
Plik wynikowy z ADWCleaner: http://www.wklejto.pl/752891
Ogólnie mam wrażenie że komputer jakby przyśpieszył (uruchamianie aplikacji itp.) chociaż nadal wydaje mi się że mogło by być lepiej. Co do FPS w grach to jest zdecydowanie lepiej.
Jutro na spokojnie posprzątam sobie na dysku i takie tam, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to jest otwarty, a póki co, dziękuje wszystkim za pomoc.

Spróbuj zamienić jeszcze disc soft na darmowy Alcohol 120%. Ale instalując wyłącz internet na moment, aby nie zainstalował się smart advisior. Potem po instalacji pierwszej rzeczy - spdt - i restarcie pc, jak będzie główna instalacja programu, odznacz sobie iscsi (chyba, że udostępniasz wirtuale w sieci) i dalej. Program zacznie się instalować. Następnie spyta Cię o kolejną zgode, koniecznie wciśnij don’t accept/don’t use. I po instalacji włącz Internet. Wyłącz procesy coś tam luminati w menadżerze zadań. Następnie wywal folder lum coś tam (nie pamiętam dokładnej nazwy) z folderu alcohol-soft, a z twój użytkownik app data zawartość całego temp. Usuń sobie opróżniając kosz. I ciesz się lepszym softem niż daemon tools.

Zanim zaczniesz “sprzątać” dysk, to naprawdę weź go do znajomych czy coś i sprawdź po raz drugi HDTUNEM. Wklejony screen wskazuje na klasyczne zużycie, które kwalifikuje się na śmietnik i żadne sprzątanie tego nie naprawi - będzie tylko gorzej.

I warto rozważyć alternatywy dla Avast. Zamień go na jeden z moich propozycji (z niektórych możesz się śmiać, ale nie są już takimi słabymi programami jak kiedyś; można powiedzieć, że na dziś nawet potrafią być lepsze niż co niektóre płatne pakiety): Microsoft Security Essentials (Windows 7) / Windows Defender (Windows 10), panda free lub kaspersky free.

1 polubienie