Wolno działąjacy komputer w grach

Witam…

Ostatnio odswiezylem sobie maszyne o i7 920 d0 (nie podkrecany), 6GB RAMU, plyta gl.: ASUS P6T6, karta graf.: ASUS 4870x2 (ta z trzema wiatrakami) i system Vista Ultimate SP2.

Moj problem jest takowy poniewaz gra typu Crysis czy Arma 2, lub inne (te nowsze) korzystajace z Anty Aliasingu nie radza sobie przy mojej konfiguracji. Znaczy gra chodzi, ale gdy wlaczony jest AA - zacina… i nie wiem czemu

sterownik do grafiki jest najnowszy, overclock w ATI CCC jest wlaczony na 750 dla rdzenia i 900 dla pamieci i nadal wszystko wolno chodzi, chodz nie tego sie spodziewalem…

Robiac test w 3dMark 06 moj komputer mial wynik ok 13000 co przy tej koniguracji daje mu bardzo slaba pozycje.

Czy ktos mi moze poradzic czemu nie moze on rozwinac swoich skrzydel? :wink:

Czy to wina systemu?

Dzieki za porady…

Możliwości:

  1. Zaśmiecony komp. Przeczyść dobrym antywirusem, programem typu antyspyware, CCleaner, zdefragmentuj dysk.

  2. Coś się przegrzewa, karta graficzna, procek. Wątpliwa sprawa, ale lepiej sprawdź temperatury podzespołów.

  3. Padnięty zasilacz, tzn. nie wyrabia przy takim sprzęcie.

Co do systemu, tą wątpię. Komp jest na tyle dobry, że nawet przy bardzo zasobożernej Viście powinien sobie radzić.

komp nie jest zbytnio zasmiecony, uzywam NIS 2010 i nic nie wykrywa

temperatury sa dobre

zasilacz, mam be-quiet 750W podobno daje rade i tez sie nie grzeje…

nie wiem czemu sie tak dzieje…

Albo sobie podkręć procka i kartę , albo kup Radeona 5870 może i tani nie jest ale podobno radzi sobie bez problemu z AA x8

Rady typu ,jeśli twój stary komputer nie działa kup sobie nowy" zachowaj może dla siebie. Kolega prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z jego aktualną konfiguracją a nie gdybanie co by było gdyby miał inny sprzęt.

Co do wolno działającego komputera: może warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku z dyskiem twardym. Ściągnij jakiś program analizujący dysk pod kontem SMART i sprawdź jakie będą odczyty. Mam wrażenie, że problemem mogą być złe wartości napięcia jakie Twój zasilacz dostarcza karcie graficznej. Warto posłużyć się miernikiem i samemu sprawdzić czy zasilacz działa prawidłowo.