Wolno działający komputer

Witam.

Mój problem polega na wolnym działaniu mojego “staruszka” - konkretnie to: wolno działający internet, lagi w grze (Counter-Strike), czasem również nie otwierające się strony no i zauważyłem, że robi się ciepły (chłodzenie pada). Problem istnieje od około 2,5 tygodnia, wcześniej wszystko śmigało. Reinstal systemu miałem w sierpniu, pełno miejsca na dyskach, połączenie internetowe jest dobre (bez zmian), antywirus uruchomiony (avast).

Nie znam się na tym szczególnie, także pytajcie o co chcecie, w miarę możliwości odpowiem - bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie mojego tematu.

Pozdrawiam.

Cześć,

wszystko ok tyle tylko, że my raczej wróżkami nie jesteś :mrgreen: i nie wiemy co siedzi u Ciebie w pudle.

Podaj co masz na pokładzie a może uda nam się coś wywnioskować

Pewnie, tylko powiedz jak mam to ogarnąć.

Mów do mnie jak do początkującego amatora.

// Przeskanowałem system avastem, wrzuciłem zagrożone pliki do kwarantanny oraz przeczyściłem komputer “odkurzaczem”

// Jest różnica, ale to nadal nie to co wcześniej

We właściwościach mojego komputera wyłącz ochronę systemu, skasuj wszystkie punkty przywracania, w zaawansowanych wyłącz całkowicie plik stroniconowania.

Uruchom jako administrator cmd i wpisz ‘powercfg -h off’

zainstaluj CCleaner, w ustawieniach wyłącz wszystkie komunikaty ostrzegawcze i kasowanie tylko plików starszych niż XX godzin. W pierwszym menu po lewej zaznacz wszystkie opcje prócz ostatniej (MFT), uruchom ccleaner. Druga strona zaznacz wszystko po lewej i skanuj, napraw rejestr. Z autostartu wywal wszystko prócz programów dostarczonych ze sterownikami. Na pewno można skasować wpisy typu Sun Java, Adobe, Noka, Sony PC Companion… Jeśli miałeś wirusy to mogą się tam znaleźć wpisy, które wręcz trzeba skasować :slight_smile: Jeśli usuniesz coś za dużo to co najwyżej nie uruchomi ci się panel sterowania dźwiękiem albo inny dodatek od sprzętu. Nie musisz od razu kasować, możesz wyłączyć tylko.

Jeśli to Windows XP zainstaluj NTREGOPT i przeskanuj.

Zainstaluj Defraggler, w ustawieniach zaznacz przenoszenie na koniec dysku plików większych niż 250MB, zdefragmentuj ze 2-3 razy nie używając przy tym komputera. Z menu wybierz opcję ‘defragmentacja boot time raz’ uruchom ponownie.

Jeszcze raz uruchom zaawansowane ustawienia wydajności i określ wielkość pliku stroniconowania na taki sam jaką pojemność pamięci ram masz zainstalowaną w komputerze.

@jacekk90

świetny wpis szkoda tylko, że :twisted:

Zacznijmy od tego abyś podał nam co to za komputer.

Płyta główna , procek , ram dysk itp, czyli całe wnętrzności kompa.

Później napisz jaki system, bo takowej informacji nie ma.

Jeśli wszystko działało wcześniej w miarę dobrze to przeanalizuj czas od którego zaczęło dziać się to “coś” co zamula. Może instalowałeś coś w tym czasie, może załapałeś “wiruska” i nie do końca Avast może sobie z tym poradzić.

A byłbym zapomniał, czyściłeś kiedykolwiek bebechy w środku?

Właśnie chyba nic takiego nie pobierałem, cały czas robię jedno i to samo - zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, ponieważ dużo czasu spędzam przed komputerem, a nie ukrywam jest to bardzo uciążliwe.

Tutaj screen:

9g9f.png

Mam laptopa - dawno temu wymieniałem wiatraki, czyściłem itd.

Co do wypowiedzi użytkownika jacek, dziś wieczorem jak znajdę czas postaram się coś zrobić - odezwę się.

// No to tak - coś tam zrobiłem, widać różnicę, ale nadal narzekam na ładowanie stron i ping w grze.

// Czekam na dalsze wypowiedzi i jeszcze raz proszę o pomoc.

// Zauważyłem coś dziwnego - gdy testuje łączę prędkość jest taka jak powinna być. Gdy pobieram plik, prędkość jest bardzo niska.

o łącze internetowe to się twojego operatora pytaj :expressionless:

chyba, że inny komputer na twoim internecie śmiga dobrze. Wtedy to brak usługi, której nazwy nie mogę sobie przypomnieć :confused: Należy wgrać Windows z SP3. Problem zniknie.

Z połączeniem jest właśnie dobrze.

Wcześniej wszystko było ok, tak nagle coś by się zmieniło, żebym musiał wgrywać.

No cóż, zaczekam 2-3 dni - nie pomoże to oddam komputer do serwisu.

Dzięki wszystkim, jak ktoś jeszcze coś ma to proszę pisać.