Wolno działający komputer

Zainstaluj na nowo cały system na ssd. Nie baw się kopiowanie dysku hdd na ssd.
Jeśli masz możliwość na innym komputerze zrób pendrive z obrazem windows10. Przy instalacji samego windowsa wykluczysz błędy systemu, wirusy itp.
https://www.microsoft.com/en-au/software-download/windows10ISO

Jeżeli nie mam 2 kabli sata to nie będę miał jak przenieść systemu z dysku hdd na ssd?

Jak mam na nowo zainstalować system na dysku ssd?

@edit Nameziss kupilem juz ten BX500, tylko teraz probuje to ogarnac :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ten BX500 albo lepszy MX500 dzisiaj jest w promocji w morele za 279 zł

Nie wiem jak to mozliwe, ale dysk hdd ktory wczesniej mulił, nagle zaczął normalnie chodzić, jakim cudem? :o

Aktualizacje systemu w końcu się zassały.

Jak to?

A wykonałeś jakąś konserwację systemu?
Np.
Oczyszczanie dysku,
Defragmentację dysku,
Usunięcie punktów przywracania systemu

Ccleanerem czyściłem ale to wczoraj

To zrób tak:

  • W Menu Start wpisz w Wyszukaj programy i pliki > Oczyszczanie dysku .Otwórz z PPM i kliknij Uruchom jako administator > potem wskaż do oczyszczenia dysk C i tak dalej…
  • We Właściwościach systemu otwórz Ochronę systemu i w opcji Konfiguruj usuń punkty przywracania, a potem ustaw maksymalne użycie dysku przez ochronę systemu na 2% . Na końcu utwórz nowy punkt przywracania , bo warto taki mieć.
  • Zainstaluj CCleaner 5.58 lub Odkurzacz i nim wykonaj czyszczenie, to bezpieczne programy. Ja używam Odkurzacz z oczyszczaniem podstawowym w ustawieniach domyślnych…
  • Usuń czyli odinstaluj zbędne programy, sam zobaczysz ile tego jest. Ja używam do tego Uninstaller Revo.Także programy do wykonania w danej chwili konkretnych zadań jak Malwarebytes AntiMalware, SpaceSniffer i itp. po wykonaniu pracy usuń, jak będą ponownie potrzebne to znowu je pobierzesz…
  • Niektóre programy zastąp "lżejszymi ". Np. Adobe Reader 11 zastąp Sumatrą PDF
  • Wykonaj nawet defragmentatorem systemowym defragmentację dysku. Ja używam bezpieczny Deflagler.

System zacznie szybciej działać,a jeśli nie - to inne działania się podejmie.

Nie dam rady nic zrobić bo zbyt muli, mam już 2 dyski podłączone do komputera, tylko jak to teraz zrobić żeby przenieść windowsa z dysku hdd na dysk ssd?

Słuchaj, ja bym naprawdę radził formata, jak masz wirusy, to skopiujesz do nowego. Wpisz w gogle “klonowanie dysku” i dostaniesz listę darmowych narzędzi :wink:

Instaluj na nowo windowsa. Jeśli masz jakieś ważne pliki zrzuć je np na pamięć flash lub do chmury.
Nie baw się w klonowanie.

Chętnie bym to zrobił lecz problem w tym ze za szybko mi się dysk nagrzewa i zaczyna ścinać, przeglądarka żeby ściągnąć dany program włącza mi się 10 minut… :x

@gora nie mam ani płyty z windowsem ani pendrive… :confused:
@edit chyba po prostu oddam to koledze i wgra mi u siebie windowsa na mój dysk, to chyba będzie najprostszy sposób