Wolno działający laptop | Dysk działa w jednym laptopie, a w innym nie

Witam, mam pewien problem ze starawym już laptopem. Otóż działa on bardzo wolno, nie da się wręcz z niego korzystać. Dysk był przeze mnie formatowany, jednak nie naprawiło to problemu. System to oryginalny Windows 7. 

Doszedłem do wniosku, że to może być dysk twardy, więc spróbowałem przełożyć dysk z mojego nowszego laptopa do tamtego - jednak nie wykrywa w ogóle boota, mimo, że jest na nim system operacyjny. Spróbowałem też zrobić odwrotnie - ze starego laptopa do nowego, jednak wyskakuje “check media [fail]” i system nie startuje. Trochę przestraszony pozamieniałem dyski z powrotem - jednak stary działa na starym laptopie, a nowy na nowym, ale staruszek wciąż jest niemiłosiernie wolny. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Podaj model laptopa. Zrób S.M.A.R.T dysku i wklej tu zdjęcia. To trochę lepiej naświetli cały temat…

 

P.S. nie zamieniaj dysków w przyszłości - chyba, że masz kasę w zanadrzu oraz czas na reinstalację systemu i sterowników.

 

Windows instaluje się dla konkretnej specyfikacji sprzętowej i ewentualne próby bootowania go na innej maszynie mogą się okazać bardzo problemowe (świeża instalka to akurat jest jeden z najmniejszych problemów) 

Za radę dziękuję i na pewno z niej skorzystam :slight_smile: Laptop to Asus x54h, w załączniku zrzuty ekranu z pracy programu (który dla uświadomienia jak wolno chodzi laprop uruchamiał się około 4 minut, paint zaś mniej więcej 2 …)

 

post-75625-0-65033800-1431248010_thumb.j

post-75625-0-67051800-1431248017_thumb.j

Nie można odczytać najważniejszych informacji, kolumna Wartość Raw jest ucięta.

Dodatkowo zmień ustawienia CrystalDiskInfo (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

Wstaw nowy zrzut ekranu.

Proszę, oto poprawione zrzuty :slight_smile:

 

http://zapodaj.net/30d2f19fd25ee.jpg.html

http://zapodaj.net/e09cd0f97f046.jpg.html

Trzeba spróbować wyzerować go w MHDD, może naprawi się parametr C5 i C6?

 

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

 

Po zerowaniu wrzuć ponownie  smart.

 

Parametr C7 - coś tam się dzieje między kontrolerem sata płyty,a dyskiem - jak wartość będzie cały czas 6, to OK.

 

Edit:

 

Daj jeszcze cały smart z najnowszego HD Tune.

 

Jest tu jeszcze parametr BB,BC - tylko nie wiadomo, czy smart podaje prawdę?