Wolno działający system po włączeniu gry

Witam , otóż mam taki problem . Posiadam win 7 , procek fx 4350 i 8 gb ram . Po włączeniu jakieś wymagającej gry np. ArcheAge po zminimalizowaniu jej i próbie wejścia do przeglądarki chrome prawie nie mogę uruchomić jej … Mam na myśli to że po zminimalizowaniu system jakby nie działa płynnie tylko ledwo otwiera chrome , i potem ledwo wyszukuje cokolwiek … Wydaje mi się że skoro mam 8 gb ramu to powinno wszystko ładnie chodzić ? Dodam że nie zawsze tak jest … 

Żartujesz prawda? Zminimalizuj grę uruchom menadżer zadań i zobacz jakie jest użycie procesora.

Nie , dlaczego mam żartować ? 30-60% użycia 

Bo to gra a nie pasjans starczy że skoczy wykorzystanie jednego z podzespołów jak procesor, ram lub dysk i go zapacha (potrzebuje wykorzystać bardziej) to już spowoduje że programy będą zamulać, nie będą miały potrzebnych zasobów to płynnej pracy. Jak grasz to graj a jak przeglądasz neta to wyłącz grę i tyle.

To zdecydowanie nie jest normalne, często mam zminimalizowaną jakąś grę (np WoT) i owszem gra rezerwuje sobie np 1Gb ramu ale nie powoduje żadnych zawieszeń ani zamuleń.

Zależy od gry i sprzętu

Ale kolega bardzo słaby proc

Jest możliwość wymany tego fx’a 4350 na jakiś lepszy ? Oczywiście bez wymiany płyty głównej bo narazie nie stać mnie na to …