Wolno działający system Windows 7 Home Premium

Witam, od nowości komputera PC pracowałem na systemie Vista Home Premium 32-bit. Parę dni temu postanowiłem zainstalować Windows 7 Home Premium, po instalacji systemu Win7 komputer strasznie wolno chodzi a już nie wspomnę o grach przeglądarkowych w które grają dzieci. Na systemie Vista wszystko ładnie płynnie działało a na Win7 już nie :-(.

Może wie ktoś w czym tkwi problem? 

 

Płyta główna: GA-M61PM-S2 REV: 2.0 z procesorem Athlon 64 X2 4000+

Pomyśl nad wyłączeniem kilku zbędnych usług.Win 7 32 bit HP znany jest z tego, że zamulają go niektóre usługi. Listę zbędnych usług i sposób ich wyłączenia bez problemu znajdziesz w sieci. Oprócz tych naprawdę zbędnych zobacz co tak naprawdę ci jest potrzebne i wyłącz wszystko czego nie używasz, w moim przypadku na tym właśnie systemie pomogło.

 

1 problem?

2 stan techniczny kompa? konserwacja,temperatury i inne?

3 poprawność instalacji systemu i sterowników

4 inne

 

 

Wrzuć screen smart dysku z HD Tune, opcja health.

Komputer jest wyczyszczony jak i również nowa pasta.

Temperatury w normie.

System raczej dobrze zainstalowany bo inaczej się nie da.

Sterowniki nie instalowane brak do Win7 a poza tym to system ma już jakieś.

 

Pozdr

 

Systemowe sterowniki, to nie to samo co dedykowane do danego podzespołu, a Vista prawdopodobnie takowe miała np: do zintegrowanej karty grafiki.

Spróbowałem zrobić aktualizację sterowników poprzez menager urządzeń - karta graficzna - aktualizuje sterowniki i nie wiem jakim cudem zainstalował mi sterowniki “GeForce 6150SE nForce 430”.

Teraz po wejściu w menager urządzeń nie widnieje karta NVIDIA GeForce 6100 / nForce 430 tylko GeForce 6150SE nForce 430 no ale nadal komputer wolno chodzi :-(, chyba będzie trzeba wrócić do Visty…

 

Może tak być, nie ma to żadnego znaczenia dla pracy podzespołu.

No ok ale komputer nadal chodzi gorzej to już na Viście było o 100 razy lepiej…

Ale wszystko masz napisane, to wcale nie musi być wina W7.

 

Dlaczego zmieniono system z Visty na W7?

Zmieniłem system ponieważ dowiedziałem się że jest lepszy od Visty itp.

Próbowałem już instalować 32 jak i 64 bit i nadal to samo :-(.

Zrób diagnostykę komputera.

 

Rozważ dołożenie osobnej karty grafiki przy W7.

 

Powrót do Visty, ale może być ten sam problem, a może gorzej.

Diagnostykę komputera czyli co sprawdzenie dysku? 

Dziwne że na Viście przy tej samej karcie jest wszystko ok a na win& już wszystko wolno chodzi.

Powrót do Visty zapewne rozwiąże problem…

 

Też i temperatury wszystkiego, to podstawa i działaj.