Wolno działający system XP Home Edition

Witam.

Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem , ale chodzi mi o sprawdzenie systemu,gdyż od pewnego czasu komputer zaczął się dziwnie zachowywać.Momentami procesor ma 100% użycia i strasznie zwalnia ,gdy wszystkie programy są powyłaczane.Czas uruchomienia systemu to ok. 5-7 minut,doatkowo podczas pracy na komputerze na chwilę znikają wszystkie ikony i po kilku sekundach pojawiają się spowrotem.Dodam iż jest to stosunkowo “świeży” system ,ostatnia reinstalacja miła miejsce ok.3-4 miesięcy temu.Sanowałem system kilkoma programami anti wirusowymi i zanalazł kilkanaście key-loggerów,trojanów.Skanowałem też komputer spy-botem. Czyściłem rejestr ccleaner,reg-cleaner,xp tools9.8,auslogics registry.

Zdecydowałem sie napisać na tym forum , gdyż słyszałem ,że są tu ludzie znający sie na rzeczy i moąna liczyc na wasza pomoc.

Jeżeli jest taka możliwość proszę kogoś o pomoc ,gdyż sam nie mogę sobie z tym problemem poradzić,z góry serdecznie dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Procesor-Intel celeron 2.66 ghz

Płyta głowna- ascrock

2GB RAM

Karta Graficzna -Ge force 7300 GT

Internet posiadam w neostradzie 1024

gecube1 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Spróbuj zoptymalizować twój system :wink:

Nie no takie rzeczy to wiem i już dawno to zrobiłem nic nie pomaga! !!

Też już tak robiłem :slight_smile:

To może napisz, co robileś. Będzie prościej.

Wyłaczyłem hibernacje,przywracanie systemu,wszystkie partycje są kilkakrotnie podefragmentowane,wyłączyłem tez kilka procesów stosując sie do jakiegoś poradnika,tylko że po wyłączeniu tych procesów system szybko i sprawnie działał.Reszta wykonanych czynność jest w opisie na górze…

Szybsze zamykanie systemu

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Session Manager\Memory Management]

“ClearPageFileAtShutdown”=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control] “WaitToKillServiceTimeout”=“100”

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\desktop]

“HungAppTimeout”=“100”

“WaitToKillAppTimeout”=“100”

“MenuShowDelay”=“150”

“AutoEndTasks”=“1”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\

CurrentVersion\Winlogon]

“EnableQuickReboot”=“1”

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\

CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoSaveSettings”=dword:00000001

Notka: wartość “NoSaveSettings” trzeba utworzyć klikając prawym klawiszem myszy na puste pole po prawej i wybierając Wartość DWORD.

to też zrobiłem

No to nie robiłeś wszystkiego, co jest opisane w linku przedstawionym przeze mnie. Tam jest pięć stron :wink:

Zrobiłem wszystko z tej stronki i niema wiekszego efektu…

Ja bym zaś nie stawiał na złą konfigurację i optymalizację systemu, lecz na siedzisko syfu. Nawet, gdy programy antywirusowe coś zgłaszały, Ty to wywalałeś, to nie wiadomo, czy system jest w 100 % czysty.

otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Zapoznaj się z tymi informacjami i daj do działu Bezpieczeństwo logi do sprawdzenia. Niech większe mózgi ode mnie je sprawdzą i powiedzą, co jeszcze w systemie siedzi. Może akurat system będzie czysty, ale ja to wolę mieć napisane na “papierze.”