Wolno ładujące się strony internetowe

(Adrianhaj1) #1

Witam. W ciągu ostatnich kilku dni mam spory problem z przeglądaniem stron internetowych oraz pobieraniem plików.

Nie jest to wina słabego sprzętu (i5 6600k, 16GB RAM DDR4, generalnie nie powinno być z tym żadnych problemów).

Jeśli chodzi o prędkość łącza, speedtest.net pokazuje wartości:

ping: 7ms

download: 9,66 Mbps

upload: 0,98 Mbps

W trybie awaryjnym wszystko działa idealnie, bez najmniejszego zamulenia... w normalnym - żeby zładować stronkę potrzeba około minuty, a i to nie zawsze się udaje.

Sądziłem, że mam jakiegoś wirusa, ale darmowe programy AVG, Avast, NOD nic nie wykryły. Zresetowałem windows 10 do ustawień fabrycznych, ale i to w niczym nie pomogło.

Pytanie brzmi: Czy to możliwe, ze reset do ustawień fabrycznych nie usunął wirusa? Jeśli tak, to jak się go pozbyć? I czy istnieje jakaś inna możliwość niż obecność wirusa? Dodam, ze na innym (o wiele słabszym) PC, jak i na telefonie net działa idealnie.

Bardzo proszę o pomoc/porady. Jestem zielony w temacie.

Dzięki i pozdrawiam.

(Veers) #2

Jaką masz kartę sieciową ?

(Adrianhaj1) #3

asus pce-n10 11n wireless lan pci-e card 150Mbps

(Spandau) #4

adrianhaj1 Rozumie że nie działa internet, ale klawiatura działa więc proszę edytować pierwszego posta i poprawić pisownie. Na forum używamy polskich znaków.

Skoro działa w awaryjnym to podejrzanym jest oprogramowanie zabezpieczające. Nie powiem co usunąć ponieważ

Mam nadzieje że pozostał tylko jeden antywirus, a nie wszystkie trzy.

W tym dziale analizę prowadzi się na podstawie raportów FRST których nie zaprezentowałeś. Proszę wykonać i przedstawić raporty FRST zgodnie z instrukcją

(Adrianhaj1) #5

Odnośnie antywirusów został tylko NOD.

Poniżej wklejam linki do raportów

http://www.wklej.org/id/2873507/

http://www.wklej.org/id/2873508/

http://www.wklej.org/id/2873509/

Z góry dziękuje za pomoc.

(Spandau) #6

Nie ma tutaj żadnej infekcji.Spróbuj odinstalować przez Panel sterowania Aplet Dodaj Usuń Programy Eseta. Jeśli to nie pomoże, to przeniosę temat do innego, właściwego działu.

(Adrianhaj1) #7

Odinstalowanie Eseta nie pomogło. Nadal idzie jak krew z nosa.

(IPSEN) #8

Uruchom system na czystym rozrychu sprawdz jak będzie działał, i daj znać

(Adrianhaj1) #9

Niestety tak samo, czyli wszystko działa pięknie, poza internetem.

(IPSEN) #10

A inne urządzenia jak tablet, telefon działają dobrze na tej sieci?

(Adrianhaj1) #11

Tak, pozostałe urządzenia dzialają bez zarzutu. 

W trybie awaryjnym też wszystko działa jak należy.

(IPSEN) #12

1.Uruchom KLIK jako admin, narzędzia->opcje->zaznacz->Winsock, ustawienia TCP\IP, Zapora, Zasady IE, Plik Hosts ->kliknij OK, następnie skanuj i oczyść,restart systemu i zobacz.Zresetuje to połączenie internetowe

2.Przeinstaluj kartę sieciową,nowszy lub starszy sterownik

(Adrianhaj1) #13
  1. Nie pomaga, niczego nie wykrywa.

1. Jak wrócę z pracy poszukam starszych sterowników. Najnowsze mam obecnie zainstalowane.

Nic z tego, zmiana sterownikow karty sieciowej nie pomaga.

(IPSEN) #14

W takim razie nie wiadomo jaka jest przyczyna tego problemu

(Adrianhaj1) #15

Chyba znalazłem problem. Postawiłem system na nowo, tym razem z pendrive i wszystko działało idealnie.

Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej i znów internet przestał działać jak należy. Odinstalowałem sterowniki i znów jest ok…

Ktoś może podsunąć jakieś rozwiązanie? Chciałbym jednak korzystać ze swojej karty graficznej i nie mieć przy tym problemów z internetem.

Karta graficzna to asus rx470 4GB.

(oggi21) #16

Pokaż co masz od asusa w zakładce uruchamianie w menadżerze zadań

(Adrianhaj1) #17

Tylko tyle:

(drunkula) #18

Machnij starszy sterownik - jeżeli nie masz płytki, to ze strony producenta, z czasu wypuszczenia karty. Jeżeli to możliwe to sam sterownik, bez zbędnych bajerów.

(Adrianhaj1) #19

Niestety na stronie producenta jest tylko jedna wersja sterownika. Spróbuje poszukać po necie czegoś starszego.