Wolno ładujące się strony internetowe

Witam. W ciągu ostatnich kilku dni mam spory problem z przeglądaniem stron internetowych oraz pobieraniem plików.

 

Nie jest to wina słabego sprzętu (i5 6600k, 16GB RAM DDR4, generalnie nie powinno być z tym żadnych problemów).

 

Jeśli chodzi o prędkość łącza, speedtest.net pokazuje wartości:

 

ping: 7ms

download: 9,66 Mbps

upload: 0,98 Mbps

 

W trybie awaryjnym wszystko działa idealnie, bez najmniejszego zamulenia… w normalnym - żeby zładować stronkę potrzeba około minuty, a i to nie zawsze się udaje.

 

Sądziłem, że mam jakiegoś wirusa, ale darmowe programy AVG, Avast, NOD nic nie wykryły. Zresetowałem windows 10 do ustawień fabrycznych, ale i to w niczym nie pomogło.

 

Pytanie brzmi: Czy to możliwe, ze reset do ustawień fabrycznych nie usunął wirusa? Jeśli tak, to jak się go pozbyć? I czy istnieje jakaś inna możliwość niż obecność wirusa? Dodam, ze na innym (o wiele słabszym) PC, jak i na telefonie net działa idealnie.

 

Bardzo proszę o pomoc/porady. Jestem zielony w temacie.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Jaką masz kartę sieciową ?

asus pce-n10 11n wireless lan pci-e card 150Mbps

adrianhaj1 Rozumie że nie działa internet, ale klawiatura działa więc proszę edytować pierwszego posta i poprawić pisownie. Na forum używamy polskich znaków.

 

Skoro działa w awaryjnym to podejrzanym jest oprogramowanie zabezpieczające. Nie powiem co usunąć ponieważ

Mam nadzieje że pozostał tylko jeden antywirus, a nie wszystkie trzy.

 

W tym dziale analizę prowadzi się na podstawie raportów FRST których nie zaprezentowałeś. Proszę wykonać i przedstawić raporty FRST zgodnie z instrukcją

 

Odnośnie antywirusów został tylko NOD.

 

Poniżej wklejam linki do raportów

 

http://www.wklej.org/id/2873507/

http://www.wklej.org/id/2873508/

http://www.wklej.org/id/2873509/

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Nie ma tutaj żadnej infekcji.Spróbuj odinstalować przez Panel sterowania Aplet Dodaj Usuń Programy Eseta. Jeśli to nie pomoże, to przeniosę temat do innego, właściwego działu.

Odinstalowanie Eseta nie pomogło. Nadal idzie jak krew z nosa.

Uruchom system na czystym rozrychu sprawdz jak będzie działał, i daj znać

Niestety tak samo, czyli wszystko działa pięknie, poza internetem.

A inne urządzenia jak tablet, telefon działają dobrze na tej sieci?

Tak, pozostałe urządzenia dzialają bez zarzutu. 

 

W trybie awaryjnym też wszystko działa jak należy.

1.Uruchom KLIK jako admin, narzędzia->opcje->zaznacz->Winsock, ustawienia TCP\IP, Zapora, Zasady IE, Plik Hosts ->kliknij OK, następnie skanuj i oczyść,restart systemu i zobacz.Zresetuje to połączenie internetowe

2.Przeinstaluj kartę sieciową,nowszy lub starszy sterownik

  1. Nie pomaga, niczego nie wykrywa.

 

  1. Jak wrócę z pracy poszukam starszych sterowników. Najnowsze mam obecnie zainstalowane.

 

Nic z tego, zmiana sterownikow karty sieciowej nie pomaga.

W takim razie nie wiadomo jaka jest przyczyna tego problemu

Chyba znalazłem problem. Postawiłem system na nowo, tym razem z pendrive i wszystko działało idealnie.

 

Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej i znów internet przestał działać jak należy. Odinstalowałem sterowniki i znów jest ok…

 

Ktoś może podsunąć jakieś rozwiązanie? Chciałbym jednak korzystać ze swojej karty graficznej i nie mieć przy tym problemów z internetem.

 

Karta graficzna to asus rx470 4GB.

 

Pokaż co masz od asusa w zakładce uruchamianie w menadżerze zadań

Tylko tyle:

 

Machnij starszy sterownik - jeżeli nie masz płytki, to ze strony producenta, z czasu wypuszczenia karty. Jeżeli to możliwe to sam sterownik, bez zbędnych bajerów.

Niestety na stronie producenta jest tylko jedna wersja sterownika. Spróbuje poszukać po necie czegoś starszego.