Wolno ładujące się zdjęcia

Witam na forum i proszę o pomoc. Właśnie odebrałam laptopa (samsung r540) z naprawy gwarancyjnej. Problem był z wejściem HDMI, wymieniono płytę główną. No i od tej pory mam problem z załadowaniem się folderów ze zdjęciami. Mianowicie folder o pojemności 360 MB (120 zdjęć) ładuje się 18 minut! Przed naprawą ten sam folder ładował się w mniej niż 30 sekund. Nic nie dało ponowne uruchomienie komputera, to samo się dzieje z innymi folderami.

Nie mam pojęcia co mam robić,(zaznaczam ,że jestem zielona w tematyce komputerów, więc poproszę o zrozumiałe wytłumaczenie :slight_smile: ) i z góry dziękuję :slight_smile: .

Samsung r540-jt01pl

Windows 7 Home Premium

Intel Core i3 M 380 2.53GHz

Pamięć systemowa 3 GB

Dysk twardy: 500 GB (5400 rpm S-ATA)

ATI Mobility Radeon™ HD5470

moze masz zapchany dysk sproboj oczyscic dysk z niepotrzebnych plikow zrob to tak:

1.wejdz w m menu start

2.wszystkie programy

3.akcesoria

4.narzedzia systemowe

5.oczysczanie dysku

tylko nie wim czy wtedy wszystko ci sie nie usunie wiec dla pewnosci zgraj wazne dane na jakąś pamiec przenosna np:na pendrive

powinno pomoc pozdrawiam

Niestety czyszczenie dysku nic nie dało, podobnie jak defragmentacja, skanowanie antywirusem i użycie programu ccleaner. Jednak zauważyłam, że zdjęcia szybciej się włączają, gdy są zapisane na dysku D, natomiast jeśli zapisze jakiś folder ze zdjęciami/filmami na dysku C, to włącza się bardzo wolno. Ogólnie przenoszenie zdjęć z C na D i na odwrót pochłania wieczność, a usuwanie chociażby jednego zdjęcia z pulpitu czasami zajmuje baaardzo długo czasu, a i tak często nie da rady go usunąć (pisze ,że niby jest uruchomiony w innym programie). Czasem w ogóle żałuję, że dałam tego laptopa do naprawy, bo się załamuję kiedy porównuje to co było kiedyś, a jak jest teraz. Naprawdę nie mam pojęcia co robić.

Dysk lokalny C-135 GB z 178 GB wolne; Dysk lokalny D-50 GB z 266 GB wolne, tak więc wydaje mi się ,że nie chodzi o to, że dysk jest przepełniony czy coś.

Co znaczy “ładuje się”, sprecyzuj to dokładniej.

Bo nie wiem czy chodzi Ci o to że klikasz w Folder z tymi zdjęciami w Exploratorze Windows i tak długo się otwiera? To 30 sekund które były na początku to i tak za długo.

Nie, nic nie czaję z tego. Sprecyzuj to.

System zapewne preinstalowany, czyli z dodatkami producenta. Przeinstalowanie systemu na taki bez dodatków producenta powinno pomóc zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Ale co to ma wspólnego czy z dodatkami czy nie. 30 s. otwieranie katalogu?

beztytuu1ajv.jpg

zielony pasek na górze w pewnym momencie staje w miejscu i muszę czekać parę minut, zanim załaduje się do końca i zobaczę wszystkie zdjęcia. O to mi chodziło mówiąc, że zdjęcia wolno się ładują. A co do stanu laptopa przed naprawą, to trochę przesadziłam z tymi 30 sekundami. Kiedyś naprawdę szybko chodził i nie miałam żadnych zastrzeżeń.

Przenieś zdjęcia do innego folderu i zobacz jak będzie.

Przeniosłam te zdjęcia na inny folder na dysku D-szybko się włączyły, natomiast jak ten sam folder skopiowałam na dysk C-pliki powoli się przenoszą, a folder wolno się włącza. Kurde dziwne rzeczy się dzieją. Czasami naprawdę szybko chodzi, jak za dawnych czasów, ale to naprawdę rzadko. Najczęściej właśnie widzę takie widoki jak na obrazku powyżej-często jeszcze z napisem na pasku “brak odpowiedzi”. W sumie nie przeszkadzałoby mi to za bardzo, ale zajmuję się fotografią i przerabianiem zdjęć (amatorsko) i często potrzebuję szybkiego dostępu do folderów ze zdjęciami, a laptop mi w tym nie pomaga.

ile masz zdjęć w folderze

oraz przeprowadź defragmentacje

Akurat w tym folderze, co robiłam screena było 82 zdjęć (włączało się ok. 5 min), choć czasem, gdy laptop złapie “muła”, to nie ważne czy 5 zdjęć czy 200, czas ładowania się folderu nie schodzi poniżej 6 minut (mówię o dysku C, bo na D jest nieco lepiej). Zrobię defragmentację i zobaczymy jak to będzie.

Dodane 18.11.2012 (N) 21:02

Zrobiłam defragmentacje, oczyściłam dysk, ccleanerem wyczyściłam cały komputer i teraz wszystko chodzi elegancko. Nie rozumiem za bardzo, bo wcześniej robiłam te same czynności, i nic nie pomagało. No nic, mam nadzieję ,że taki stan się utrzyma na długo, a tymczasem dziękuję wszystkim za pomoc i myślę, że temat jest do zamknięcia.